Chyby Unity - vypínanie streľby, dôstojníci Commonwealthu

Diskuze na fóru 'Technické problémy' zahájená uživatelem Shadie, 15/8/21.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. Shadie

    Shadie Rádoby autor

    Vypínanie streľby: Všimol som si, že keď niečo strieľam (NPC, hráča alebo príšeru, to je jedno) a nakliknem čokoľvek mimo dostrelu, loď prestane strieľať. Napríklad strieľam príšeru, nakliknem si NPC čo ide okolo a akonáhle mi odíde z dostrelu diel, loď prestane harpúnovať. Strieľam eventa, nakliknem napríklad príšeru čo je mimo dostrel harpún, loď takisto prestane strieľať.

    Dôstojníci Commonwealthu a problém ich nahodiť na loď:
    Stalo sa mi to už párkrát, možno aj vám, stalo sa to pár krát aj hráčom v našom cechu ale nevedeli sme prečo. Vypršal vám vojak či obranca Commonwealthu. Nie je problém. Dokúpite znova. V prehľade posádky, vo výzbroji lodi svieti vypršaný dôstojník našedo. Odstránite ho a idete naložiť nového zo skladu. Buď sa nič nestane alebo dôstojník "zmizne" zo skladu ale neukáže ho vo výzbroji lodi . Zatvoríte a otvoríte prehľad posádky. Dôstojník sa zrazu na lodi ukáže, ale "nefunguje" - akoby tam vôbec nebol.
    Pomôže len odhlásenie sa, prinajhoršom viacnásobné odhlásenie či reštart celej hry. To dokáže pekne naštvať.

    Dnes som prišiel na to, kedy sa tento problém vyskytuje :)
    Problém nastáva práve pri onom odstraňovaní vypršaného dôstojníka. Buď ho pretiahnete ručne myškou do skladu alebo kliknete na dve šípky pre vyskladnenie všetkého naraz. V prvom prípade všetko funguje ako má. Vypršaný dôstojník je odstránený. Ak však použijete dve šípky, potom to celé "zblbne" a po dlhšom expertovaní som zistil, že to dokáže robiť nezmyselné presuny a kópie vypršaných dôstojníkov :D

    Tie šípôčky na vyskladnenie majú nejakú chybu čo by bolo treba opraviť, pre ukážku a pobavenie prikladám videá: Prvé video ukazuje ako po použití šípok to celé zblbne, druhé ako to robí tie nezmyselné kópie



     
  2. Hefajtos

    Hefajtos Pisálek fóra

    nie, nie je to len v šípkach niekedy ani to pretiahnutie nefunguje, a dosť ma to vie koľko krát naštvať lebo čas na nahodenie nového sa dá rátať v minútach..... proste to do*babrali, ale naposledy mi fungovalo odstrániť starého hneď odlogovať a po opätovnom prihlásení mi pekne šlo hodiť nového ....
     
  3. Shadie

    Shadie Rádoby autor

    Hefajtos, môže byť že aj to pretiahnutie nefunguje, ja som mal zatiaľ skúsenosť, že väčšinou len tie šípky to celé pokazili :) A áno dá sa to rátať aj v minútach, raz som vyše polhodiny nevedel nahodiť vojaka a to som odhlasoval, prihlasoval, zapínal vypínal hru a nič.
    A myslím že to ako to majú pokazené, má súvis s tým, že sa mi raz na loď naložilo viac pirátov ako by malo pustiť (pri výmene vypršaných dôstojníkov), kolegovi sa to raz tiež stalo, keď bol prekvapený že má taký veľký prepad > ale ako sa to stalo, to fakt netuším a ani sa mi to nikdy viac nepodarilo
     
  4. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    Shadie chyby příště piš do vlákna k tomu určenému.
     
  5. Shadie

    Shadie Rádoby autor

    Moja chyba Leo, prehliadol som to vlákno Unity, už som dlho nič na fórum nepísal
     
  6. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight