Chyby Hlášení chyb ve hře

Diskuze na fóru 'Obecné dotazy' zahájená uživatelem Leo., 16/8/21.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    V tomto vláknu najdete seznam některých nejdůležitějších chyb ve hře, které jsou hlášené na centrále. Průběžně budeme seznam aktualizovat a označovat chyby, které budou opraveny. Sem také můžete psát chyby, které jste zjistili a které nejsou v seznamu uvedené nebo se nepovedla jejich oprava. Než chybu nahlásíte projděte si nejdřív seznam ať nedochází ke zbytečnému hlášení chyb, které už hlášené jsou. Také by bylo dobré při hlášení chyb napsat i co nejvíce podrobností například jestli se chyba objevuje v prohlížeči nebo klientovi, jestli je pravidelná nebo se objeví občas, co jí případně předcházelo atd. Můžete doplnit i screeny. Zároveň pokud si všimnete, že jsou některé chyby už opravené dejte vědět.

    Hlášené
    Opravené

    Seznam chyb:
    • úkoly s obsahem "přepadnout" nepřičítají přepadená NPC - došlo ke změně v zadání pro určité úkoly, počítají se jen určitá NPC
    • mizející písmo - popisky v nabídkách jako je munice atd mizí. Problém způsobuje neviditelná oblast na mapě moře. Po posunutí okna munice mimo moře se písmena zobrazí.
    • chat - není možné kopírovat text - zatím se neplánuje zavést tuto funkci
    • Chat - alt hráče se uloží do psacího řádku místo do pole s textem - zatím se neplánuje změnit tuto funkci
    • chat - chybí některé funkce
    • chat - nelze psát do chatu
    • prohlížeč - po odhlášení a kliknutí na "zavřít" zůstane okno otevřené
    • přepad - nezobrazuje se zpráva o neúspěšném přepadení
    • přepad - ikona přepadu zůstává u NPC i po přepadení (indikátor kdy je možné opět přepadnout je pouze ikona přepadu v liště, která se rozsvítí pokud je přepad možný)
    • úkoly - některé úkoly nejsou přes klienta k dispozici (souřadnicové)
    • úkoly - zadavatelé úkolů Princezna Zahra, Knives McGhee atd nenabízí úkoly. Pokud se hráč pokusí u nich úkol přijmout všichni další zadavatelé nenabízí úkoly
    • úkoly - reputační opakovací úkoly nejdou přijmout (některé a jen náhodně)
    • cech - nejde změnit náčelník cechu
    • úkoly - některé úkoly (nejspíš denní) zůstanou v přehledu i po jejich odevzdání)
    • úkoly - hotové úkoly se zobrazují pouze v okně Přehled úkolů nikoliv v okně úkoly
    • cechovní ostrov - při napadení nebliká červená výstraha
    • cech - nefunguje zobrazení informací o cechu
    • ostrov - po dobytí ostrova může připadnout cechu hráče, který neustřílel největší HP nebo se může stát bezcechovým
    • zvuk - nefunguje zvuk střelby
    • Svoboda - úkoly nejde opakovat po 4h, někdy se úkoly vůbec nezobrazí
    • VB amulety - chybí vizuální efekt použití amuletu
    • oblíbené - okno oblíbených designů nejde zmenšit do malého okna (pouze zmenšit na velikost lišty)
    • oblíbené/předvolby - po každém restartu se pořadí předvoleb změní
    • skupina - na mini mapě nezobrazuje členy skupiny
    • PVP/PVE - po odhlášení a opětovném přihlášení bez zavření okna moře zůstává graficky PVP mód i když je aktivní PVE - PvE servery
    • Liga - nelze vyhledávat na základě jména hráče
    • Liga - není zobrazeno umístění hráče jako v trhlině
    • předvolby - jde přepnout předvolby i během střelby nebo v dosahu děl. Jde pouze o vizuální chybu, ve skutečnosti předvolba zůstane na té původní
    • zastavení střelby - pokud hráč během střelby označí jiné NPC nebo příšeru (mimo dosah děl nebo harpun) zastaví se střelba
    • speciální znaky - systém umožňuje dát si do nicku speciální znaky, které nejdou špiclovat, špatně se zobrazují v deníku a přátelích atd. Tyto hráče může podpora přejmenovat
    • PZ - některé PZ nejdou přijmout
    • změna stupně posádky Commonwealth - po vypršení platnosti nejde sundat/nasadit jiný stupeň (je potřeba přelogovat)
    • Vědomosti špeha - po jeho vypršení zůstávají kolem lodě kruhy (bez hodnot)
    • pomalé oznamování akcí - po vhození více mojo nebo odjetí lehké bonusové mapy se oznámení o jednotlivých NPC, odmenách atd zobrazuje na moři ještě dlouho po dokončení akce
    • Zobrazení reputací - nefunkční rolování reputací.
    • Recyklační stanice - prázdné okno bez možnosti rozebírat děla a další
    • Klenotník - nefunguje posuvník pro posun jednotlivých stupňů drahokamů
    • Klenotník (společníci) - prázdné okno bez přehledu mazlíků
    • NPC na mapách 46 - 50 - nedávají bonus z klienta
    • Konfigurátor - občas nejdou přesunout položky jako je mini mapa, centr, HP, VB atd (pomáhá vícekrát otevřít konfigurátor
    • Sezóna - admirál Královská hříva se nepočítá do sezóny
    • Liga kapitánů - při povyšování jde vložit i orb jiné úrovně, podmínka zezelená, ale při akci povýšení se objeví chyba "špatný orb"
    • Liga kapitánů - pokud je práce přijatá kolem 14 h nezobrazuje se u ní čas a nejde dokončit. Je nutné prái zrušit a později zadat znovu.
    • Ikony Sezóny - některým hráčům zůstávají v klientovi ikony splněných úkolů Sezóny nebo Maraudera, které nejdou zavřít (může pomoct nalogovat na prohlížeč, okna odklikat a vrátit se na klienta - není zaručeno)
    • Amulety - nejdou použít v přístavu ani během opravy
     
  2. Shadie

    Shadie Rádoby autor

    • Zastavenie streľby: len doplním že streľba sa vypne len ak hráč označí iný cieľ mimo dostrel, ak označí niečo čo je v jeho dostrele, streľba sa nevypne
    • Problém s odstraňovaním dôstojníkov Commonwealthu ktorých platnosť vypršala (stáva sa, že po ich odstránení z lodi sa nedajú nahodiť noví a treba sa odhlasovať)
    • Po vypršaní vedomostí špióna stále zobrazuje kruhy s dosahmi (už bez hodnôt, ale stále zobrazuje)
    • Úlohy - opakujúce sa denné úlohy, ktoré hráč nestihol dokončiť pred resetom o 12:00, sa po resete stále zobrazujú na karte úloh
    • Pomalé vypisovanie lodného denníka na mori - keď človek dajme tomu vyhádže 10 000 mojo tak mu to naskakuje skoro 5 min čo všetko dostal, to isté platí keď človek robí pergamen či trhlinu... človek je už dávno preč z pergamenu a ešte mu len vypysuje, že prešiel dajme tomu 5. vlnu na panne > ak vyskočí hlásenie o nejakom admirálovi či eventovi, tak mu to ani nezobrazí, lebo stále vypysuje predošlé výpisy. Potom jedine odhlásiť a prihlásiť
    Zabudol som napísať že všetky tieto chyby sa vyskytujú v Unity

    Hra je už jen verze Unity (flash byl zrušený). Unity je engine přes který hra jede, ale můžeš ji hrát přes prohlížeč nebo klienta. Ty jsi nejspíš tím Unity myslel klienta.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 22/8/21
  3. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    o většině chyb se ví, byly hlášený přímo programátorům na discordu, ale pro jistotu jsem je zadala i do systému. Pokud je to možné bylo by fajn doplňovat k chybám i screeny aby bylo jasně vidět o jaký problém jde.
     
  4. !-Hellmaster-!

    !-Hellmaster-! Rádoby autor

    Jen pro upřesnění

    • úkoly - zadavatelé úkolů Princezna Zahra, Knives McGhee atd nenabízí úkoly. Pokud se hráč pokusí u nich úkol přijmout všichni další zadavatelé nenabízí úkoly
    • PZ - některé PZ nejdou přijmout

      Tato chyba se týká pouze/všech úkolů obsahující "Dopluj k souřeadnicím xy"
      Úkoly je nutné přijmou v prohlížeči, splnit a odevzdat se dají i přes klienta.

      Také jsem zjistil, že v obrazovce s reputacemi úplně chybí zobrazení reputace pro Fenghuanské jmění (lvl 31-35).
     
  5. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    ano jedná se o úkoly se souřadnicemi, ale vypisovat každou drobnost do seznamu by nebylo dobré. S reputacemi je to složitější, někomu nechybí žádný úkol, někomu jen jeden , jinému celá sada.
     
  6. Poseidon

    Poseidon Board Administrator Team Seafight

    Jen doplním leo dle všeho je to problém s nefunkčními vlastnostmi jako je rolování a řazení atd. Já nevidím ani reputace Váleční psi a další. Ale když využiju funkcní oblíbené u reputací podaří se mi tuto reputaci zobrazit. Ale jsou opravdu hráči, kteří tam mají tyto a nemají další.
     
  7. Geralt64

    Geralt64 Velvyslanec fóra

    Nikde jsem to tu nenašel, tak nahlásím chybu ve vztazích cechu. Stává se mi (a ne jen mně), že mi zmizí označení nepřátelských a spojeneckých cechů a mám všechny žluté. Když se v tu chvíli podívám na vztahu cechů, tak místo spousty cechů, označených jako spojenci nebo enemáci, tam mám vždycky jen jeden cech. Po odhlášení a opětovném přihlášení je vše v pořádku, ovšem jen na chvíli.
    Další chyba, která se mi objevuje: střílím npc, chci ho přepadnout, takže potřebuji přepadové nastavení. Odjedu mimo dostřel npc, změním nastavení na přepadové. Píše mi to, že mám přepadové nastavení, ale ve skutečnosti mi tam zůstane původní nastavení a npc nepřepadnu. Takže v Oblíbené se mi popis nastavení změní, ve skutečnosti ne.
     
  8. Poseidon

    Poseidon Board Administrator Team Seafight

    Ano k tomuto problému často dochází když se upravuje cech. Bohužel je nejhorší, že se jedná o náhodný problém. Jen dodám platí stále to samé není možné sem vypsat všechny chyby do přehledu to by nikdo ani nečetl.
     
  9. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    ta změna předvoleb je už hlášená delší dobu. Je to proto, že jsi neodjel dostatečně daleko. Stále jsi byl v dosahu děl, volba se změnila jen vizuálně, ale ve skutečnosti zůstala ta původní. Testovala jsme to osobně. Protože některá NPC mají absolutní dostřel nebo dokonce dostřel delší než může mít hráč nejlepší ukazatel je buď Vědomosti špeha a odjet tak aby NPC bylo mimo všechny kruhy a nebo odjet tak daleko aby ti zmizelo z dohledu.

    • předvolby - jde přepnout předvolby i během střelby nebo v dosahu děl. Jde pouze o vizuální chybu, ve skutečnosti předvolba zůstane na té původní
     
  10. deadpool89

    deadpool89 Rádoby autor

    Nemůžu zobrazit info o cechu, jo a ještě v konfigurátoru nemužu hybat s menu 3 a 4 (myslim ty lišty kde si mužeš dát ruzné předměty), předtím to šlo.

    Klient nejde dát do fullscreenu
     
    Naposledy upraveno: 18/8/21
  11. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    co se týká cechu bylo by fajn to upřesnit, případně dát screen.
    co se týká lišt nemáš je zamčené? Pokud je u ní zamčený zámek tak nemůžeš vyměňovat věci, musíš ho otevřít, přehodit a znovu zamknout. Je to opatření proti nechtěnému přesunu nebo vyhození například při boji kdy rychle klikáš na věci a nechtěně jsi mohl předmět přesunout.
     
    deadpool89 tohle ocenil(a).
  12. deadpool89

    deadpool89 Rádoby autor

    Nejsem nový, zámeček nemám, první a druhá lište mi jde dát kamkoliv, třetí a čtvrtá ne, nejde s tím pohnout, zkoušel sem vše, i na prohlížeči a i na klientovy. Ohledně cechu screen pošlu když je teda třeba :D
     
  13. deadpool89

    deadpool89 Rádoby autor

    http://prnt.sc/1qa6s3j


    Tady, když klikám na to "oko" abych zjistil info tak to nejde ani na mapě, ani v přístavu, a ani v klientovy či prohlížeči.
     
  14. deadpool89

    deadpool89 Rádoby autor

    kdyý těd znova čtu odpověd co si psala asi si mě špatně pochopila, věci mi jdou dát pryč ale nejdou mi ty lišty dát jinam, zkusim poslat nejaký screen a upřesnit to na něm
     
  15. deadpool89

    deadpool89 Rádoby autor

    tak změna, ted mi jde přesunout jen jedna lišta, jdou jen otočit :D :D, ta hra se asi ničí sama postupně :D, ty lišty ktere jsem označil červeně nejdou přesouvat v konfiguraci:

    http://prnt.sc/1qa7u90

    http://prnt.sc/1qa7us8
     
  16. Poseidon

    Poseidon Board Administrator Team Seafight

    Co se týče lišt jedině zkusit napsat na podporu. Bohužel Unity je na toto přesouvání oken našťastné. Dost často například když si otevřu okno skupiny či četu a podobně musím ho přesouvat dá se říct na několikrát jde o to jak to chytíš a táhneš. Tak jako předměty do těch lišt.
     
    deadpool89 tohle ocenil(a).
  17. deadpool89

    deadpool89 Rádoby autor

    Děkuji :)
     
  18. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    pokud odpovídáš na příspěvek hned nad tebou nedávej Odpovědět ani necituj, jen piš do okýnka pod příspěvkem.
    A není zač.
     
  19. deadpool89

    deadpool89 Rádoby autor

    Ok pro tebe cokoliv moje Julie ❤️️
     
  20. Hank45CZ

    Hank45CZ Rádoby autor

    Z bojovky mi nezmizeli meče,myslím ikony za sestřelené hráče v levo na obrazovce,PZky pořád nejedou,respektive ukoly na 50 lvl.Přehazovat munice také ne v lištách
     
    deadpool89 tohle ocenil(a).