Chyby Unity - chyby

Diskuze na fóru 'Uživatelský koutek' zahájená uživatelem Poseidon, 8/12/20.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. venouš72_cz

    venouš72_cz Vážený autor

    Zmizeli mi některé úkoly v sezóně. Má někdo také stejný problém?
     
  2. riman99*svk*fmf*

    riman99*svk*fmf* Perspektivní autor

    jo to mě taky
    jj některý úkly nejsou nebo nejdou přijmout, jsem na tom stejně
     
  3. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    riman99*svk*fmf* s těmi úkoly popisujete každý jiný problém. Venouš nejspíš myslí zmizelé úkoly ze seznamu v sezóně a ty myslíš běžné a denní úkoly na moři.

    Běžné úkoly by se měly opravit během dneška.
     
  4. Primangelo1

    Primangelo1 Pisálek fóra

    No tak jsem aktualizoval hru na verzi 2.0.1, více mi to nenabídlo a nemohu se nalogovat. Neotevře se mi vůbec okno s mořem. Tak jsem odinstaloval klienta a znovu stáhl a nainstaloval jak tady někdo radil a mám verzi hry 1.0.3 a žádnou aktualizaci mi to nenabízí. Koukám, že jsem si pomohl...
     
  5. Poseidon

    Poseidon Board Administrator Team Seafight

    Bohužel je problém, že většinou to aktualizace nenabízí. Je zapotřebí zapnout klienta a nechat ho nějakou chvíli zaplou. Nevím přesně jakou, ale dost často se pak stává, že vyběhne v pravé většinou dolní části nevýrazný text Updating či něco podobného a hra se sama aktualizuje, kolikrát i resetne. Když načtete hru a dáte jít na moře hned může dojít nejen k chybové hlášce, ale i rovnou k pádu aplikace. Je to nešťastné řešení, ale je to tak bohužel.
    Pokude jde o mince může to být tím, že jestli se nepletu podmínkou byl klient, ale od doby spuštění se jednak podmínky mění a jednak vlastně klient už není jako klient. Jelikož není ani jeho přihlašovací bonus. Ale dle všeho problémové úkoly jsou úkoly, které dřív bylo možné dělat jen a pouze v klientu a podobně. Kdežto nyní bylo možné je přijímat jen v prohlížeči což už snad dnešní restart opravil.
    Pokud jde o tu sezónu je to grafický problém už jsem ho nahlásil.
     
  6. riman99*svk*fmf*

    riman99*svk*fmf* Perspektivní autor

    Běžné úkoly pořád nejdou(nejde přijmout poslední úkol na reputaci válečných psů, další nevím) a co se týče sezóny, taky mi tam zmizlo pár úkolů
     
  7. Bufonek1481

    Bufonek1481 Perspektivní autor

    • Vulgarita
    http://prntscr.com/13iolln to je pěknej humus a že skoro nic nefunguje ani nemluvím pěkně tu hru EDIT mistři a za tohle chtějí jako platit ? EDIT
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 28/5/21
  8. Poseidon

    Poseidon Board Administrator Team Seafight

    Bohužel problém s úkoly bude částečně individuální. Nicméně většina úkolů jde aktuálně asi přijmout v prohlížeči. Co se týče reputace máš potřebný level?
    Sezóna je pouze grafický problém a je hlášený stačí číst.
     
  9. killzoner_CZ

    killzoner_CZ Magnát fóra

    Nejde ani po restartu dělat spousta úkolů...To je fakt v naprosto příšerném stavu, nedají se dělat levely.
    Padlé dušePřepadni 5 x Solanka
    Přepadní 5x Volský děs
    (vůbec není u zadavatele)
    Závěrečný tlakPoraz 5 x Větrná dutina, Solanka, Volský děs, Sluneční žár
    (vůbec není u zadavatele)
    Opeření přáteléPluj k souřadnicím 5
    Poraz 2x Rozzuřený tygr, Zocelená želva
    Někdy se zobrazí někdy ne (ale stejně nejde přijmout a je u toho napsané zaplatit a vstoupit místo přijmout úkol)
    Pevné kořenyUber NPC Nespoutaný plenitel 5 000 000 HP
    tento jediný opakovatelný úkol na lvl jde přijímat.
     
  10. Poseidon

    Poseidon Board Administrator Team Seafight

    Většinou jsou v prohlížeči. Ale optimálně by to chtělo poslat kolegům na podporu i ID toho úkolu. Bohužel například úkol 10 10 nejde přijmout některým hráčům, ale když se někdo přihlásí na jejich loď tak tomu dotyčnému to jde. Tudíž možná na to má vliv upgrade.
     
  11. riman99*svk*fmf*

    riman99*svk*fmf* Perspektivní autor

    mám level 50, což by asi mělo stačit :D
     
  12. Poseidon

    Poseidon Board Administrator Team Seafight

    Teď nevím zrovna jestli došlo k nějaké změně ohledně opravy, ale tak to je ten problém že máš level 50.
     
  13. riman99*svk*fmf*

    riman99*svk*fmf* Perspektivní autor

    takže když mam max lvl tak nemůžu dělat reputaci? Tak to se vyplatí
     
  14. Poseidon

    Poseidon Board Administrator Team Seafight

    K tomu se nikdo nevyjádřil, jen vím, že od zavedení levelů nových se toto hlásilo jako problém kdo měl level 50 či nové levely neviděl tento úkol. Řešilo se to i zde na foru nejedná se o novinku
     
  15. Geralt64

    Geralt64 Velvyslanec fóra

    Co to je za blbost, že když uděláš lvl 50, tak nemůžeš dělat reputace? To snad nemyslí vážně. Ještě, že už je mám hotový. Njn, BP umí pokaždé překvapit, bohužel v naprosté většině negativně :(

    Aha, neviděl jsem Poseidonův druhý příspěvek. Takže ne úmysl, ale opět chyba? Nic nového ;)
     
  16. Poseidon

    Poseidon Board Administrator Team Seafight

    Nevím jestli je to chyba či záměr. Z naší strany se to hlásí jako chyba a pokud nedostaneme reakci, že je to záměr či chyba tak nevíme. Logicky je to chyba protože ostatní jdou. Ale v aktuální době je zapotřebí zkoušet zdali to je problém prohlížeče či v klientu. I přesto, že oboje využívá unity bohužel ne vše se chová stejně.
     
  17. Kapucín-ČR

    Kapucín-ČR Stálice fóra

    Půjde ta hra ještě někdy?
     
  18. Sanroh-ČR

    Sanroh-ČR Stálice fóra

    Tak jsem si dal práci a popsal, co jě špatně a co se mi nelíbí. Budu příspěvěk průběžně aktualizovat.

    Používám prohlížeče Mozzilla Forefox a Google Chrome (aktuální verze).
    Používám rozlišení 800*600, kvůli rozložení menu kolem mapy moře.

    Mapa moře :
    - to, co jsem vždy hodnotil jako velkou přednost Seafight - grafický vzhled - se s Unity vrátilo snad ještě před počátek Seafightu. Mám pocit, že programátoři nikdy svůj "výtvor" ani nepoužili :(
    - Přehled booserů - řazení boosterů je naprosto nepřehledné, není přehled o tom, jestli mám zapnuté např. knížky na dálku
    - Bublinková nápověda (u všeho)- bez možnosti vypnutí, bez zalamování řádků, obrovským písmem (a myslím i nevhodý typ písma)
    - Menu vybavení (používám 4 menu) - nelze umístit na pravou stranu obrazovky, což považuji za obrovský nedostatek ovlivňující hratelnost
    - Menu oblíbené designy a rychlé předvolby - po velkém trápení se mi podařilo umístit menu vedle tlačítka odhlásit, menu rychlé předvolby není k dispozici při sbaleném stavu (bez možnosti výběru designů), což je jedna z velkých chyb pro hratelnost, menu Oblíbené nelze zmenšit do menší velikosti, při najetí na vsazené drahomy bublinková napověda ukáže jen název drahokamu bez jeho hodnoty (např. perfektní růženín, ale bez hodnoty 28% do střeby), drahokamy jsou veliké
    - Menu platidel (levý horní roh) - velikánské ikonky, menu nelze zvětšit, pouze skrolovat (dříve bylo celé vidět a přehledné)
    - Ovladač přiblížení - po každém nalogování nutno znovu nastavovat
    - Řazení boosterů, skladiště a důstojníků (a kdoví kde ještě) je nastaveno imlicitně na abecední, což je naprosto nerelevantní a nelogické. Řazení se obnoví na abecední po každém zavření okna.
    - Na minimapě nejsou vidět postavy na moři
    - Přestože mám v Nastavení potvrzeno po logoutu zavřít okno, naskočí mi okno s výběrem Zavřít/Nové přihlášení. Po stisku zavřít se nic nezavře a okno nadále "visí" v prohlížeči.
    - V Nastavení mám zapnuty efekty i zvuk, ale je ticho ... zvuk nejde.
    - Nelze vypnout animované efekty (ovlivňuje spotřebu energie i rychlost hry)
    - Po spuštění Unity obrovsky stoupla spotřeba energie i mého notebooku (Z cca 1 hodiny asi na 20 minut a lze si to kontrolovat i ve Správci úloh). Je to sice věc individuální, ale proti flashi za mne obrovké mínus. A způsobuje mi to také přehřívání mého neherního notebooku.
    - V Sezóně v PVE vypadly některé úlohy, za mne například Použij léčebné předměty (ale prý také Úkoly, Voodoo amulety atd).
    - Přehled úkolů - nejde přizpůsobit velikost okna. Někdy se přijaté úkoly zobrazí až po znovuotevření Přehledu.

    Hra:
    - Přehled zisku či hlášení admirálů není u horního okraje, ale hodně pod okrajem
    - Přeskok mapy - nefunguje Enter, obrovké číslice při odpočtu skoku na chraněnku jsou naprosto nechutné
    - Přepad - všechny NPC mají ikonu přepadu - i ty dávno okradené a i když běží cooldown přepadu
    - Pokud zakliknu střelbu (svítí střelba) a jsem mimo dostřel, je nutno vypnout střelbu a znovu ji aktivovat po přiblížení
    - Naprosto nechutné zobrazení Vedostí špeha (ty kolečka jsou asi z doby počítačů x486)
    - Trhlina - u NPC, které tahají kolem sebe kolečka s postihy tyto nejsou vidět v pohybu, ale na pozadí fungují
    - Když se "netrefím" na truhlu, tak nejde popojet o jeden pixel, ale musím poodjet a znovu se vrátit.

    Add. Poseidon (viz níže) ... Taky se na to mohu vykašlat a nic neřešit. Nebudu číst 10 stránek komentářů, na to nemám čas. Dříve než o víkendu se k takovým věcem nedostanu.
    Apropo, je vaší úlohou přednést nedostatky BP, a myslím, že vyzobat je z mého příspěvku už není takový problém. Apropo, kdyby jste třeba v tabulce udělali přehled těchto chyb a u toho třeba poznámky (odesláno BP, opraveno atd.), nebyl bych znechucený probírat se 10 stránkama komentů.
     
    Naposledy upraveno: 29/5/21
    casper81 tohle ocenil(a).
  19. Poseidon

    Poseidon Board Administrator Team Seafight

    Upřímně lepší by bylo doplňovat nové a nové věci než aby každý "kopíroval" to co je zde X krát psáno, jelikož to pak není přehledné. Je optimální také vyzkoušet celou situaci jak v klientu tak v prohlížeči.
    Nicméně většina věcí popsaných je již hlášna.Věci jako energetická spotřeba asi nemá smysl řešit. Doufám, že přibude možnost jako byla dřív bonus, animace a to by mělo vést k nějaké úlevě.
    K té reputaci je to na klientu či prohlížeči? Zkoušel jsem udělat reputace a poslední úkol na reputaci u válečných psů Dobrý, zlý a ohromený mi to nabídlo.
     
  20. riman99*svk*fmf*

    riman99*svk*fmf* Perspektivní autor

    no v prohlizeci jde prijmout posledni ukol na reputaci valecnych psu, ale neda se to v prohlizeci hrat, seka se to jak veprove, takze v prohlizeni prijmout a zase hrat v klientovi. A nektere ukoly do sezony nejsou videt ani v prohlizeci ani v klientovi
    a chci se zeptat na lví mapu a chi mapu, už nedávají lodě odměny za fenghuang reputace?
     
    Naposledy upraveno: 29/5/21
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.