Slovní fotbal na Seafightu/Diskuze 1 a 2 kolo

Diskuze na fóru 'Uživatelský koutek' zahájená uživatelem Leo., 4/3/22.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. Poseidon

  Poseidon Board Administrator Team Seafight

  Je zapotřebí brát oficiální názvy. Tebou uvedený název není oficiální a wikipedie ho nabízí protože se nachází například v článku o řece Kama, ale oficiální název je Dolnokamská přehradní nádrž.
   
 2. Sanroh-ČR

  Sanroh-ČR Stálice fóra

  proč je toto uznané, když předchozí písmeno bylo "S" ?
   
 3. Poseidon

  Poseidon Board Administrator Team Seafight

  Ano je to chyba a došlo k odebrání bodů a změně. Nicméně dochází i tak ke konečné kontrole tudíž by se nato přišlo zajisté. Ale děkuji za upozornění.
   
 4. _Bigoš_(K*P)

  _Bigoš_(K*P) Perspektivní autor

 5. venouš72_cz

  venouš72_cz Vážený autor

  Sanrohu spočítal sis kolikrát jsi použil předposlední písmeno ty?
   
 6. venouš72_cz

  venouš72_cz Vážený autor

  Leo, chtělo by to změnu v pravidlech. Pokud by už opravdu nebyla žádná možnost na poslední písmeno předchozího slova, tak by měl moderátor určit další použití písmena. Vím, že by to bylo časově náročné, ale předešlo by se tomu, že než najdeš slovo a ověříš ho,tak tam naskočí x příspěvků a můžeš hledat dokola. Vod začínajících na a, e, o, a další je ještě mraky
   
 7. Poseidon

  Poseidon Board Administrator Team Seafight

  Nedohadujte se tu. Pravidla jsou nějak daná došlo pouze k špatnému vyhodnocení a následné nápravě nic víc. Předposlední písmeno pokud je dle pravidel je ok.
  Co se týče tvého návrhu já si myslím, že to máš v pravidlech jasně dané.

  Ale jak již tu psal Kapucín jsou stále výrazy na dané písmeno. Ať to bylo T či Ž. Nemluvě otom, že by se dalo použít i Z.
   
 8. Poseidon

  Poseidon Board Administrator Team Seafight

  Není v CZ Wiki, ano je v SK ale stejně nenavazauje písmeno. Je to slovní fotbal . Pokud jsi ho nikdy nehrál podívej se do pravidel. Ty jsi měl reagovat na slovo: Usť-chantajská přehrada. Tudíž buď A nebo v souvilosti s pravidly jsi mohl použít D.
   
 9. Leo.

  Leo. Team Leader Team Seafight

  _Bigoš_(K*P) jednak ty máš navazovat na poslední příspěvek a ne na slovo o 3 příspěvky výš a za druhé hra má pravidla a rozhodně jsem do nich psala že v příspěvku má být jen soutěžní výraz a ne výraz na který navazuješ nebo další vzkazy.
  Není ve wiki protože podle pravidel jsem brala výraz, který jsi uvedl takže Neris Sninské rybníky a to ve wiki není, navíc ti stejně nenavazuje písmeno.

  upload_2022-4-4_19-51-54.png

  O soutěž je zájem což je dobře, ale pro nás je to práce na celý den a při tom množství příspěvků určitě nebudeme procházet web nebo pročítat celou wiki jestli tam náhodou někde není zmínka.

  venouš72_cz v tomto směru se nebudou měnit pravidla, protože tu opravdu nemíníme být 24h, máme i jiné povinnosti.
  Pravidla jsou stanovená tak, aby bylo možné navázat na předposlední písmeno pokud slovo končí na samohlásku nebo například X, Y nebo W na která je těžké výraz najít.
   
 10. Leo.

  Leo. Team Leader Team Seafight

  _Bigoš_(K*P) až ti skončí ban tak si nejdřív pročti pravidla soutěže než začneš znovu spamovat vlákno. Kvůli plynulosti soutěže jsi dostal ban na forum na den aby ostatní hráči znající pravidla mohli hrát.
   
 11. **Morgan**

  **Morgan** Stálice fóra

  O'Higgins / San Martín

  Kým to bylo použito? Mě to nikoho nenašlo.
   
 12. Leo.

  Leo. Team Leader Team Seafight

  forum si občas žije vlastním životem, podle hledání to občas ukazuje/neukazuje různé příspěvky. Soutěž je kontrolovaná 2x. Jednou během soutěže průběžně během dne (aby jste měli průběžné informace) a potom ještě jednou v klidu, kdy může dojít k přidání nebo odebrání bodů. Soutěž je v půlce a už je 450 příspěvků takže se můžeme v tom shonu splést.

  Výraz už byl použitý ale neúplný takže není platný a tobě výraz uznám a přičtu body.

  upload_2022-4-4_21-7-7.png
  upload_2022-4-4_21-8-16.png
   
 13. Leo.

  Leo. Team Leader Team Seafight

  Několik vysvětlení a změn:

  1)
  Protože dochází ke špatnému pochopení některých pravidel trošku je tu rozvedu:
  • pokud je poslední písmeno samohláska nebo neobvyklé písmeno (x,w) můžete použít předchozí písmeno, ale pouze v těchto případech můžete použít předposlední písmeno. Není to samozřejmě nutné, existují výrazy i na samohlásky a pokud je znáte můžete je použít
  • pokud výraz končí na písmeno s ˇnebo ´ můžete jako první písmeno svého výrazu použít písmeno bez diakritiky, například š, ř, ž, á -s, r, z, a ... Stejně jako u pravidla předtím můžete použít i s diakritikou pokud výraz existuje
  • pokud existuje stejný výraz pro řeku i jezero můžete připsat do závorky jestli jde o řeku nebo jezero, stejný výraz tak může být uznaný 2x. Body budou samozřejmě počítané jen za název. U názvů řek nepiště doplňky do závorky jako Přítok .... Stále je to stejná řeka jen proplouvá různými oblastmi
  2) U výrazu Přehrada a Přehradní nádrž budou uznané obě verze i když ve wiki bude uvedená druhá verze než kterou uvedete Vy. Jedná se o stejný obsah a obojí znamená to stejné. Příspěvky s těmito výrazy znovu projdu a přehodnotím body.

  3) Protože soutěž byla přes víkend dost hektická a je to náročné pro Vás i pro nás uvažuju o zkrácení soutěže na:
  Pátek 12:00 - pondělí 12:00

   
 14. *štěpánek*

  *štěpánek* Vévoda fóra

  Ja bych se primlouval za pondeli-streda,protoze o vikendu tj strasnej masaker :confused:.
   
 15. Leo.

  Leo. Team Leader Team Seafight

  no právě, pro nás taky :D Pokud nebude po - stř takový nápor jako o víkendu tak nechám soutěž 5 dní, ale pokud by bylo živo po celou soutěž tak ji nejspíš zkrátím. Přece jen my jako moderátoři potřebujeme dělat i jiný věci než celý den sedět u fora a kontrolovat soutěž.
  Je dobře že je zájem jen by to chtělo aby se zapojilo víc lidí než jen 10 do hodnocení.
   
 16. venouš72_cz

  venouš72_cz Vážený autor

  Leo souhlasím se změnou průběhu soutěže. Věřím, že pro vás je to časový masakr.
   
 17. SANTA-CATARINA

  SANTA-CATARINA Pilný autor

  Tak toto mi hlava nebere když přede mnou napíše- Kebanská přehradní nádrž a já napíšu Ravanovický potok tak tvoje poznámka je - nenavazuje písmeno . Je to dlouhý co?
   
 18. Leo.

  Leo. Team Leader Team Seafight

  copak Ravanovický potok začíná na ž nebo z?
  Psalo se to tu už několikrát a naposledy jen o pár příspěvků výš. Předposlední písmeno můžeš použít jen pokud poslední je samohláska nebo třeba W nebo X. Jinak můžeš oddělat háček a použít Ž nebo Z
   
 19. SANTA-CATARINA

  SANTA-CATARINA Pilný autor

  Omlouvám se je to moc dlouhý a člověk blbne, teda já
   
 20. Leo.

  Leo. Team Leader Team Seafight

  to je v pořádku, je toho hodně, příště už bude soutěž kvůli duševnímu zdraví všech zúčastněných jen do pondělního oběda :D