Slovní fotbal na Seafightu/Diskuze 1 a 2 kolo

Diskuze na fóru 'Uživatelský koutek' zahájená uživatelem Leo., 4/3/22.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. Kapucín-ČR

  Kapucín-ČR Stálice fóra

  Nějak nechápu,proč se nedodržují pravidla.Je ještě dosti "vod" začínajících písmenem A , ale tu už je někdo líný hledat a vyčůraně využívá předchozího písmene.Nechť to kontrolující kontrolují.:eek:
   
 2. Poseidon

  Poseidon Board Administrator Team Seafight

  Když bych to takto bral mohl bych neuznat spoustu příspěvků kdy hráči využili možnost pravidel. Jelikož věřím, že bych našel po i kdyby dlouhé době hledání název na poslední písmeno. A zajisté i v minulé soutěži. Nicméně to můžeme zvážit pro další soutěž, že bude muset být bezpomínečně dané písmeno a nebo soutěž končí a dodat nějaké další limity. Ale opravdu v daném množství není šance ověřovat zdali je či není slovo na dané písmeno.
   
 3. Kapucín-ČR

  Kapucín-ČR Stálice fóra

  Stačí čerpat ze zde uvedených zdrojů.Je jich tam mraky.
   
 4. Poseidon

  Poseidon Board Administrator Team Seafight

  Ano uznávám, že se musíš více snažit hledáním jestli opravdu nic není na dané písmeno. Jenže zas musíš brát takto už ověřujeme my u každého výrazu jestli na Wikipedii opravdu existuje, zdali splňuje téma, X stran jestli to nebylo použito a případně zdali to lze či nelze použít dle pravidel atd, pak abychom hledali jestli na dané písmeno opravdu 100% nic není či v případě přidání například diakritiky a podobně. Asi by zas pak nikdo nesoutěžil. A hlavním cílem je dostat lidi na fórum, jedná se též o zábavu a vem si, že bys pak byl pomalu asi jediný hráč a to už by nemělo zas význam dělat něco. Nicméně uvidíme nejspíše pro další kolo jestli dojde k nějakému takovému zavedení.
   
 5. SANTA-CATARINA

  SANTA-CATARINA Pilný autor

  tady nejde o to jestli to má pět nebo deset písmen ,ale o název a tím je Rozkoš -R a ne V vodní nádrží je mraky
   
 6. Poseidon

  Poseidon Board Administrator Team Seafight

  Jak jsem již psal v předchozím příspěvku. Pakliže se podíváš do Wikipedii. Jednou je Vodní nádrž Rozkoš což je velká přehrada a druhý je jen nějaký potok. Tudíž je to v pořádku. Když bych to bral podle tebe museli bychom brát opravdu jen názvy a tudíž ubrat hráčům za moře, potok atd které jsou ve Wikipedii zadefinované jako názvy.
   
 7. Leo.

  Leo. Team Leader Team Seafight

  Jen pro upřesnění. Názvy musí být oficiální jako třeba
  Oravská priehrada
  názvy s doplněním v závorce jako třeba
  Orava (vodná nádrž)
  nebudou uznané v celé délce. Jedině pokud by
  Orava
  byl samostatně vodní tok nebo plocha, ale výraz v závorce určitě uznaný nebude.

  Do tématu taky nespadají umělé vodní plochy jako jsou koupaliště, nádrže pro elektrárny, čističky vod a další. Určitě neuznáme Zahradní bazén u sousedů :D
   
 8. Leo.

  Leo. Team Leader Team Seafight

  Nepište názvy i s upřesněním v závorce, zbytečně to pak mate na které písmeno navazovat. Pouze pokud je více například rybníků v různých městech můžete doplnit v závorce město, ve kterém je, v tom případě bude stejný název uznaný vícekrát. Výraz v závorce nebude uznaný. Pokud přece jen se objeví doplňující výraz v závorce navazujte na poslední písmeno názvu před závorkou a ne na to v závorce.
   
 9. Leo.

  Leo. Team Leader Team Seafight

  Je rozdíl mezi písmeny C a CH, CH se sice počítá za dva body ale jen při sčítání bodů za výraz, ale při navazování je rozdíl mezi písmenem C a CH, proto nebyl tento výraz uznaný.

  Screenshot_4.png
   
 10. Leo.

  Leo. Team Leader Team Seafight

  ki!!erka_CZ na diskuzi k soutěži máme tohle vlákno, nepiš přímo do hry.
  Slovo nenavazuje. V pravidlech není, že můžeš použít kterékoli z posledních dvou písmen, ale že pokud výraz končí na samohlásku nebo písmeno na které už není další výraz jako je X, W a podobně můžeš použít předposlední písmeno.
   
 11. Leo.

  Leo. Team Leader Team Seafight

  Menší rada.
  Když zapisujete výraz zkontrolujte si před odesláním jestli se neobjevil nový příspěvek. Pokud ano, je potřeba kliknout na Zobrazit a reagovat na nový výraz.

  Screenshot_2.png

  Aby jste se vyhnuli opakování výrazů stačí do hledání fora dát výraz, který chcete použít. Pokud nebyl bude okno prázdné, pokud už byl použitý objeví se vyhledané příspěvky, pak se stačí podívat jestli byl uznaný nebo ne. Pokud nebyl můžete ho použít.

  Screenshot_3.png
  Screenshot_5.png   
 12. *štěpánek*

  *štěpánek* Vévoda fóra

  Jako to je sice super,ze se to da overovat.
  Ale podivej: nez najdu vhodny nazev na koncivi pusmena,pak overit ve wiki. Znovu nacist stranku fora jestli uz me nekdo nepredbehl a ted se to da zkontrolovat jestli se neopakuje slovo. :(
  Nez toto vse udelm,uz tam je jine slovo. Tak hledam znovu,no vypadato ze uz se to povede,hodin to tam a ....:eek: uz me nekdo predbehl:(. Je to jen hra:),ale pak pises nenavazuje pusmeno. No samozrejme,ale vymazat to nemohu,upravit take ne. Prestava me to bavit.
  Ale to neva. Chtelo by to pro priste doladit.:)
   
 13. Leo.

  Leo. Team Leader Team Seafight

  není snadné stanovit pravidla tak aby zahrnovala všechny situace, které můžou nastat, byla spravedlivá a vyladěná. Samozřejmě můžeš dávat i název u kterého si nejsi jistý jestli už ho někdo použil, ale pak riskuješ že body vůbec nedostaneš a musíš čekat než zase napíší další 3 hráči. Je to jen návrh jak to ověřit. Pokud se neobjeví hláška, která je na screenu výš tak mezitím nikdo jiný nepsal a můžeš výraz zveřejnit. Když se zveřejní dva výrazy na stejné písmeno ve stejnou minutu uznají se oba, takže určitý čas na kontrolu tam je. Byly i 3 výrazy během jedné minuty a všechny 3 byly uznané.
   
 14. ki!!erka_CZ

  ki!!erka_CZ Vycházející hvězda fóra

 15. Poseidon

  Poseidon Board Administrator Team Seafight

  Což takhle číst raději pravdila a to co ti zde odepisujeme. Asi bychom měli zavést trestné body. Tak znovu již ti to tu psala Leo. Pro případné otázky k soutěži slouží tato diskuze to zaprvé. Za druhé chápu, že sice honíš body na první místo, ale co si takhle přečíst pravidla.
  Ty reaguješ na příspěvek končící na R sož není samohláska a stále jsou výrazy, které se na R dají použít. Ano moje chyba je že již předchozí příspěvek nenavazoval což jsem opravil.
   
 16. ki!!erka_CZ

  ki!!erka_CZ Vycházející hvězda fóra

  Ano, omlouvam se, bylo by dobre zavest tresne body, aby si lidi hledali nazvy co byli a nedelali preklepy tak treba jako ja :)
   
 17. Poseidon

  Poseidon Board Administrator Team Seafight

  Opakující výraz při kontrole už mi neudělá takovej problém, když musím stejně kontrolu provést, tak jako překlep. Ale zas to musíš brát i tak, že takový příspěvek ti pomůže pro dřívější odstup mezi příspěvky abys mohla reagovat. Ale také pravidla umožňují vyřazený příspěvek použít znova. A viz jak tu psal i *štěpánek* v množství kolik má aktuálně soutěž stran než to vše ověříš atd ti tam skočí někdo jiný a ty body nezískáš pak.
  A vem si, že konec soutěže 6.4.2022 12:00 a kolik je již nyní příspěvků cca 19 stran x 20 příspěvků to je fakt už dost.
   
 18. SANTA-CATARINA

  SANTA-CATARINA Pilný autor

  killerka myslím ,že ty u toho sedíš ,ale já hraju lodě a nemám chuť kontrolovat od začátku nebo si psát použité názvy
   
 19. Poseidon

  Poseidon Board Administrator Team Seafight

  To není potřeba stačí číst Leo tu jasně ukázala jak je to snadné.