Retro Server

Diskuze na fóru 'Uživatelský koutek' zahájená uživatelem Cρτ.εrιοη™, 9/8/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Chtěli by jste retro server?

  1. Ano

    57.8%
  2. Ano ,ale některe změny bych tam nechal

    19.3%
  3. Ne

    22.9%
  1. Cρτ.εrιοη™

    Cρτ.εrιοη™ Zelenáč fóra

    Zdravím piráti a pirátky.

    Určitě již tu byl tento návrh několikrát ,ale rád bych to pootevřel znovu zapl jsem sf po dlouhé době a je to hodně rozdílné nenapadlo mne lepší slovo.

    Server by fungoval tak že by se nahrál zpět někde z záloh které BP(100%) vlastní a akorát by otevřeli novej server kde by naloadovali hru z dob kdy nebyly talenty a opevnění dělaly by se staré akce fungovalo by to prstě stylem jako dříve žádný vb a takovyhle věci ale pěkně 55 libráky 8 eli palub + 1 mojovka a maximálně 21 elita :)

    byl bych rád kdyby se sem aktivní piráti vyjádřili
     
    Patriot.cz., SemtexC∞L a Remiel tohle ocenili.
  2. Remiel

    Remiel Mistr fóra

    100% souhlas
     
    SemtexC∞L tohle ocenil(a).
  3. Ŧקε†яik36czŦ

    Ŧקε†яik36czŦ Znalec fóra

    Čauky,no a k čemu by to bylo?To je jako nějaký Beta a je to o ničem.
     
  4. †—Đrake®—†

    †—Đrake®—† Analytik fóra

    ked už tak .tak to spravit tym systemom ako ked sa prihlasiš na Behemont mapu ale s tym že bi to hodilo hračov len s uplnym zakladom 105eli del 80 000HP jak bolo na začiatku. Dat tam nejake dobre ulohy . hrači bi boli na tej istej urovni a viac bi fungovala spolupraca cechov.. možno bi sa najšlo niekolko hračov ktory bi sa na to dali , zaspominat na stare Dobre časy.:)
     
  5. Whiskey_Jack

    Whiskey_Jack Pisálek fóra

    Určitě jsem PRO :)
     
    SemtexC∞L tohle ocenil(a).
  6. Cρτ.εrιοη™

    Cρτ.εrιοη™ Zelenáč fóra

    no bylo by to asi k tomu že by se i co vím vrátilo dost lidí na sf a nemyslímk si že by to bylo k ničemu jelikož by se vyrovnaly síly na moři a jak tu psal Drake tak rozhodně by se opět musely cechy chovat jako jeden tým který dělá většinu věcí společne :)
     
    SemtexC∞L tohle ocenil(a).
  7. Ŧקε†яik36czŦ

    Ŧקε†яik36czŦ Znalec fóra

    • Zbytečná citace
    Čauky,takže by jsi jako hrál na retro třeba 2 hodky aby jses pobavil a pak zase skočil na normální ale už by jses tak nebavil??Hmmm,zajímavé.:D
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 10/8/14
  8. SemtexC∞L

    SemtexC∞L Perspektivní autor

    Radši si dej bacha na zbytečnou citaci :D
     
  9. Poseidon

    Poseidon Board Administrator Team Seafight

    Ahoj Ŧקε†яik36czŦ, vyvaruj se prosím zbytečné citaci viz pravidla.
    Ahoj SemtexC∞L, njn koukám, že jsi byl rychlejší :). No a už vidím jak si dotyčný hráč zas stěžuje na nějakou zaujatost místo toho aby se podíval do pravidel:(.
     
  10. †—Đrake®—†

    †—Đrake®—† Analytik fóra

    Ŧקε†яik36czŦ čauko no mislel som to tak že bi som bol prihlaseny vetšinu času na tej staršiej verzii a na tuto novšiu bi som chodil menej. Tato nova verzia je len o tom kdo kolko investuje do hry real EUR. To v staršej vezii nebolo , maximum bolo kupit 105 del a Municiu čo si vieš vypočitat o kolko menej si jej spotreboval.na nu ti stačilo strelit par duchov a tiamatov a niečo na zvytku. Strelba bola o polovicu pomalšia.
     
  11. ~Biscuit~(CG!)

    ~Biscuit~(CG!) Aktivní autor

    No tak ja sa tiež vyjadrím.
    Ja si osobne myslím ,že nie je to dobrý nápad sa vracať do minulosti lebo minulosť je minulosťou, čo bolo, bolo a nebude. Ako v reálnom živote. Život ide ďalej.
    Nehovorím že by to nebolo krásne, ale....
    Skôr si myslím že by mali byť bohatšie akcie. Tým myslím že Bonus. kód ktorý vychádza na začiatku každej akcie by nemal obsahovať ledva 25 -35k munície ale rovno 100-200k aby aj malý hráč mal šancu hrať akciu. Síce by to boli menšie zisky zo strany BP ale verím že by o veľa neprišli, lebo ak je raz dobrá munícia hráč jej kúpi kľudne aj 1-2mega.... s tým že tí ktorý do toho nechcú cpať tak by točili svoje perly za munku a zarobil by menej ako takí hráči ktorý by si munku nakúpili.... Tiež by nemuselo byť zlé, keby eventove NPC ktoré strielame dutkou mali trvalú odmenu (muníciu) ako toho bolo u poslednej akcii (penelope...) ale v prepočte 150 munky na 100k hpčka.
    Ale určite , čo by bolo viac efektívnejšie by mohli byť výmeny v prospech hráčov a nie BP. T.z min za 1 dušu 500 -800 munky alebo pomer na výmenu kryštálov 1:1 . Proste stanoviť iba 2 veci za čo sa duše budú meniť (muka + kryštáli) bez predmetov.Tým by sa zabránilo nie len kopu dotazom na chate na CM-ka typu " čo vymenia za duše a...." ale každý by vedel čo za čo a koľko za koľko....a nie že BP si bude diktovať čo si vymenia podľa úspechu akcie....Je jasné že keď BP vidí že je o akciu veľký záujem a že hráči majú kopu duší tak spravia tak nevýhodnu výmenu, že ptm to hráč aj ľutuje (tú svoju investíciu).Však príkladom je posledná akcia a jej kurz premeny ťažko zbierateľných duší za pomer 4:1....
    Poprípade munky ktorú by hráč tak či onak veľmi ľahko a rýchlo teraz minul kedže sea sa po tých rokoch niekoľko násobne predražil.

    Ako kedysi povedal jeden hráč " Seafight je ako čierna diera, furt do nej niečo cpeš no furt je málo" Dvomi slovami "nepriama úmernosť" Rastie počet diel, rastie hpčko lodičkám, rastie počet minutej munície na 1-ného hráča ale nerastú odmeny za NPC ktoré dávajú perly...či už chápadla alebo tiamati alebo dutchovia. V starom sea som minul na utopenie hráča 1500 -1600 munky čo robilo cca 700-800 perál (aj menej) a teraz sa spotreba munície pohybuje od 4,5k - 10k munície na jedného hráča (behemotova palica, amulety, darcovia hpčka a ...)
    Myslím že to chce menej chamtivosti BP a vývojarov tejto hry a stále by sa hra mohla vrátiť tam kde bola i keď neviem keďže sea už nedáva veľa možností nováčikom...O tom hovorí štartovné 3k perál? Are you kidding me? To menšiu almužnú už BP nevie dať? Pýta niekoľko desiatok miliónov perál za opevnenie, ďalšie milióny za delá a to nehovorím o miliónoch perál okolo kryštálov na drahé talenty, a zušľachťovania či už diel alebo palúb.....bavíme sa o 10-kách mega perál a štart 3k perál? To je snáď výsmech nováčikom že akí sú blbý že začali vôbec hrať? či ako to vôbec brať?... Keby zrušili môj server kde hrám, 100%, že by som na nový server ani nezavítal a to ani za predpokladu, že by tam hralo 20 ľudí s ktorými by som bol dopredu dohodnutý že mi pomôžu....

    Len tak pre zaujímavosť si to poďme prepočítať (všetko počítane bez prémka či zľavy...však každý si to bude vedieť potom cez percentá prepočítať) :

    250 *10´000 (admirálske) = 2´500´000 perál + zušľachtenie na 60-libr. 1500*308 = 462´000 + zušľachtenie na 5 lvl - 60libr 6250*308 = 1´925´000
    Celková cena diel : 4´887´000

    Paluby povedzme že už zadarmo + zušľachtenie 8191 *308 = 2´522´828,
    Celková cena palúb : 2´522´828

    ľod : 19k perál

    opevnenia 9*(515K+300K) = 7 335 000 perál (vylepšenie slotu + danej veci)
    sloty 8 ks = 2 475 000 perál
    voodo opevnenia 3* (515+300) = 2 445 000 perál (vylepšenie slotu + danej veci)
    sloty 2 ks = 225 000 perál
    Celková cena opevnení : 12´480´000 (základ)

    talenty 128´750 * 308 = 39´655´000
    Celková cena talentov : 39´655´000

    Trámy 120*2500 = 300´000 perál

    Celkovo : 59´863´828 perál
    => pri MHH 200e balíky = 5321Eur
    => bez MHH 200e balíky = 15963Eur
    Pre začiatočníka za plnú cenu a to nepočítame ešte drahokamy + designy koľko hráčov stali ...

    Ešte pre zaujímavosť, ak by chcel hráč toto dosiahnuť bez investície musel by zostreliť 239´455 dutchmanov a pri dmg 9000 (cca priemer) by to robilo 2´793´645´306 dutky ;)....Predstavte si koľko by to bolo času....nedalo mi to neprepočítať...trvalo by to presne 44´698´324 sekúnd => 12´416 hodín => 517 dní ;) Počítane v prípade že hráč má elitné delá už hneď na začiatku + elit. otrokov (+ 10k perál každé 2 týždne) = t.z každé 4 sek./ 1 strela. T.z hráč by musel hrať minimálne 517 dní , 24h/denne v kuse len aby bol full. A to všetko za predpokladu že ho za túto dobu žiadny hráč nepotopí, čo je nereálne.

    Ešte doplním že sme nepočítali opravárov (VB + 200k perál), zvyšnú výbavu (pirátov) ani nepočítam, tí sa dajú už ľahko vydražiť.
     
    Naposledy upraveno: 11/8/14
    jezuskooooo, ΛΖLΛB a SemtexC∞L tohle ocenili.
  12. SemtexC∞L

    SemtexC∞L Perspektivní autor

    Akorát ta admi děla vyjdou na 2,5 mega, takže je to ještě víc.
     
  13. ~Biscuit~(CG!)

    ~Biscuit~(CG!) Aktivní autor

    áá díky, keď budem mať chvíľu času tak to aktualizujem.... v každom prípade sú to tak či onak obrovské čísla :)
     
  14. ☢Arrow☢

    ☢Arrow☢ Hrabě fóra

    ~Biscuit~

    perfektně napsáno, ale presně vím jak by BP argumentovalo,
    kdysi vám sestřelení ducha trvalo plácnu 5 minut(dodnes si pamatuju při každém ten strach ze mi ho někdo šlohne) dnes je to 2minuty......
     
    TotojehraPche tohle ocenil(a).
  15. ironmaiden61

    ironmaiden61 Perspektivní autor

    Máš to perfektně spočítané,ale vyjadřuješ se k dnešnímu stavu.Hraju to už nějaký rok a nemám ve zvyku psát na forum.Staré časy bych na rozdíl od tebe bral.Hra se dala hrát bez těchto nákladů co uvádíš a byla vyrovnanější.Po zavedení nesmyslných novinek spousta hráčů skončila.Podle mne-kdysi se hrálo,dnes se podvádí a cpou se do SEA prachy.Nový majitel pro tuto hru nic užitečného neudělal,účelové chyby/krystaly z NPC a pod/ mu vyhovují.Hra je přehlcená akcemi/kdysi byly 4 do roka,ale pro hráče velmi výhodné/
     
  16. ..†..~VICTORY~..†..

    ..†..~VICTORY~..†.. Pisálek fóra

    já bych dal uplně základ takže jen max 10elita a 105děl :) to by bylo :) starý ostrovy s 5mega hp :) to by byli pěkný waru vyrovnaný a nestáli by tolik peněz :)
     
  17. ironmaiden61

    ironmaiden61 Perspektivní autor

    Kdo má zájem si srovnat starou hru a hru dnes najděte si exiikova studna vědomostí.Je tam úplně vše o starém SEA
     
  18. DanceCZ

    DanceCZ Rádoby autor

    Akce ktere jsou v poslednich mesicich se daji k nynejsimu stavu sea stavet k tem lepsim. Ale urcite by prospelo aby byli akce typu nedavno dynove slavnosti kde i slabsi hraci vydelali hodne perel a bylo dobre pak dali slevu na opevko a hraci byli bez perel ale spokojeni. Ovsem na druhou stranu musime rici at radsi nic nedelaji protoze uz neumi spustit ani clash. Co se tyce nejakeho retro serveru je o zbytecne pak by sea nejel uz vubec.
     
  19. Mirek

    Mirek Titán fóra

    Ahoj ~Biscuit~(CG!),

    pěkný článek, také jsem to počítal, cena byla cca. 40M, ale dost věcí se za rok a něco změnilo a nemá cenu před tím strkat hlavu do písku, je to asi o 15M více, nejvíce představuje 5 TB navíc, 30 děl navíc, zušlechtování, jen pro srovnání diskuze ze starého fóra zde.

    téma bez zbytečných citací (až na tu jednu), vulgarit atd... jen tak dále...

    pěknou hru všem
     
  20. ~Biscuit~(CG!)

    ~Biscuit~(CG!) Aktivní autor

    Ahoj Mírek,
    Áno "iba" 15 mega perál naviac. Je fakt viac akcii, viac všetkého ale pokým sa začiatočníkovi eventy vyplatia tak ho to bude stáť ako hovoríš min 40M perál (to je taký základ aby bola akcia preňho aj zárobková), ale za tie 2 roky pokým by to dosiahol by sea prišiel s xyz nápadmi a cena by sa tak zdvihla o ďalších 20 -30 mega perál čo si myslím že už by bolo na hráča moc...hrať 2 roky a furt nemať na to aby si konečne ako full mohol plnohodnotne zavarovať zo všetkým všudy, ale namiesto toho furt tunil ľod ani mňa nebaví :)
    Inak dík za ten link, teraz presne viem koľko stoja opevnenia, tie som ako jediné nevedel tak som išiel iba odhadom takže cena bude ešte vyššia :) Len čo to aktualizujem

    Pre SemtexC∞L : Aktualizovanéa obohatené ešte o pár informacií, ktoré som zabudol.

    Pre ☢Arrow☢ : áno presne ako píšeš, tento argument by mohli použiť ale ako proti argument sa vždy dá spomenúť koľko to hráča stalo len aby to mal dole za tie cca 2 minúty :) Inak kedysi sme strielali dutcha (keď som mal presne 105 eli diel) cca 7 min aj nejakých 45 sek. +- rezerva 40 sek.
    Pre ironmaiden61 neboj už to tiež nejaký ten piatok hrávam. Aj ti presne poviem koľko dní ma môj účet a to presne 1750 + 150 dní +- kedy som o hre vedel ale nevenoval som jej nejakú pozornosť. Takže si vieš asi predstaviť čo to je za dobu :) Si ešte pamätám na 2 alebo 3-tie narodky kedy sme sa všetci ako blázni hnali za tortami ktoré obsahovali 6 -8k perál alebo 1-2k - 250 harp. a tak :) A pamätám si aj sklamanie keď bolo oficiálne oznámenie že túto hru odkúpila spoločnosť BP, kedy sa začala čierna diera prehlbovať :/
     
    Naposledy upraveno: 11/8/14