Jak postupovat ve hře?

Diskuze na fóru 'Obecné dotazy' zahájená uživatelem HaxLegend, 21/11/21.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. TRYXIK1

    TRYXIK1 Rádoby autor

    HaxLegend - Každý hraje hru po svém, někdo to má rád těžké, jiný si zase rád usnadní hru penězi. Obecně platí, že peníze vložené do koníčku jsou dobře investované. Jestli tě hra baví, určitě to koníček je.
    Já ti třeba za sebe můžu doporučit nespěchat a užívat si ty začátky, kdy sebemenší změna na lodi udělá velký viditelný pokrok. V pozdější fázi hry je vše velmi drahé a celý postup se zpomaluje. Máš-li ale zájem přeskočit o pár stupínků nahoru, pak si myslím, že ten balíček, co sis koupil, je fajn.
    Když perly pošetříš do dnů opevnění a za krystaly koupíš ty správné talenty (já jsem ze začátku jel hodně harpuny a dodnes to považuji za skvělý začátek, ale každý má rád něco jiného), tak se už velmi brzy dostaneš do stavu, že ti začnou eventy sypat statisíce/miliony perel. Ten pomyslný eventový kolotoč by ty balíčky mohly pomoci roztočit.
    Hlavně se nenech zviklat druhými a hraj tak, jak tě hra baví. To, že ti někdo něco doporučí neznamená, že to je pro tvůj styl hry to nejlepší. Postup ve hře si budeš muset zvolit hlavně podle sebe ;)
    Ať se daří
     
  2. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    Balíček, co sis koupil je pro začátek velmi dobrý. Pro styl hry je rozhodující si určit jaký typ hry chceš hrát.
    Pokud chceš být mezi top hráči, mít velmi silnou bojeschopnou loď na kterou si jen stěží někdo troufne a umisťovat se v žebříčcích mezi 50 nejlepšími talk bys musel do hry narvat statisíce korun, které bys vyhodil oknem jen proto aby sis zvedl ego a nebo chceš hrát pro zábavu aby sis sám svou vlastní pílí vylepšil lod a byl na ni pyšný tak peníze nepotřebuješ jen se budeš muset smířit s tím, že nikdy nebudeš mezi nejlepšími.
    Osobně si myslím, že jsi druhý případ a určitě nezapomínej na to, že loď není tvoje, máš ji jen v pronájmu a pokud by hra z nějakého důvodu skončila vložené peníze zpět nedostaneš.
     
    HaxLegend a Canabis-cz tohle ocenili.
  3. HaxLegend

    HaxLegend Rádoby autor

    @TRYXIK1 Ano, díky za názor! Každopádně u koníčku tohoto typu by člověk měl určitě trávit čas s rozvahou...

    @Leo. Také díky, určitě budu hrát jen pro zábavu a investovat další peníze prozatím nebudu a uvědomuji si, že každá hra může kdykoliv i bez varování skončit a tím hráči přijdou o veškerý čas, úsilí a v některých případech i peníze...

    Chtěl jsem se ještě zeptat na talenty... Někde jsem se dočetl o nějakých reset tokenech, ale nikde jsem je u sebe nenašel, i když talenty resetovat můžu. Je jejich reset nějak zpoplatněný? Například v perlach či korunách? Nebo si je můžu měnit dle libosti jak se zrovna hodí?

    A o akci dny opevnění jsem si všiml, takže určitě se budu snažit něco nakoupit.
     
  4. Poseidon

    Poseidon Board Administrator Team Seafight

    Dříve byl reset zpoplatněn a stál 100 krystalů. Nyní za odebrání jednoho talentového bodu se odebere jeden resetovací token. Stačí když použiješ hledání na foru. Měla by bejt šance dle jednoho patchday získat token za poslední ránu Sněhové bouře, dále je šance z Loba Roha. Bohužel to jsou jen šance a tudíž záleží jaké budeš mít štěstí. Samozřejmě na ně můžeš narazit u dalších admirálů, ale to jsou admirálové dostupní pro větší loď či level.
     
    HaxLegend tohle ocenil(a).
  5. HaxLegend

    HaxLegend Rádoby autor

    @Poseidon Díky za objasnění, jen jsem na mém účtě nikde ty tokeny nenašel, abych si zjistil kolik jich mám i když taletny mi jdou resetovat stále...

    Pak bych rád upozornil na pár nedostatků ve FAQ Návrat ledové královny...
    1. Box s překvapením Bjorgolda (1) obsahuje perly, koruny či perníčky, nikoli erby.
    2. Při způsobení jakéhokoliv poškození Ďábelskému sněhulákovi hráč dostane perníčky a bz.
    3. Spíše dotaz... Jaká je šance na získání na získání receptů z akčních truhel, moja a puzzle dílku? Otevřel jsem jich nejméně 50, recept ani mojo zatím žádné a dračí oheň 2 stupeň pouze 1 krát... A jaká je šance na získání děla, zimní mapy či akčního klíče z ledových ker? Také jsem jich zničil větší množství a ani jeden z uvedených předmětů jsem nezískal...
    4. Bjorgold 2 se pravděpodobně zjevuje jen na mapách vyššího levelu, jelikož v mapách 5-12 jsem na něj nenarazil, jen na velké množství Bjorgoldů (1) a jednoho Ďábelského sněhuláka v mapě 7.
    Díky!
     
  6. Poseidon

    Poseidon Board Administrator Team Seafight

    Upřímně pokud jde o tokeny tak nevím jestli se někde ukazuje jejich přehled, ale myslím si, že ne. A zkoušel jsi je opravdu resetovat. To znamená kliknout na tlačítko reset a pak pomocí - nějaký talent odebrat tím bys měl ztratit i token pro reset.
    Co se týče FAQ jaké dostaneme takové dáme. Bohužel dost často dané FAQ nesouhlasí s realitou. Nevím odkud ty tvoje texty máš jestli jsi to napsal sám protože mi je FAQ nenachází.
    1. Co se týče Bjorgolda vždy byl v první části běžný Bjorgold 2 i když faq uvádí oba a teprve Bjorgold 1 jezdil ve fázi kdy bylo zapotřebí získat erby. Což vedlo k problému, že hráč sestřelil například 10 bjorgoldů a jelikož vypadají naprosto stejně opticky tak nepoznal do sestření jestli je to správný pro úkol či nikoliv.
    2. Co se týče sněhuláka FAQ uvádí minimální hranici způsobeného poškození. Nevím co máš konkrétně namysli.
    3. Šance v 99% centrála neuvádí. Co se týče receptů získal jsem například 6 receptů na světoborce na 0. A dílek je také o štěstí když by ses podíval na foru jsou tací co ho mají na 1 klíč a někteří třebas až na 500.
    4. Dle toho jak je to každý rok v současné fázi si myslím, že má být pouze Bjorgold 2.
    Nicméně tyto věci správně patří do vlákna k akci aby byla lepší přehlednost. A je možné následně podle toho předávat otázky dále na centrálu a ne že, tady je něco a jinde něco dalšího.
     
    HaxLegend tohle ocenil(a).
  7. HaxLegend

    HaxLegend Rádoby autor

    @Poseidon Ano, zkoušel jsem je odebrat a rovnou několik a nemám tušení kde bych ty tokeny vůbec sehnal...

    S Bjorgoldem mě nenapadlo, že budou oba stejně pojmenovaní ale sestřelil jsem jich minimálně 15 a erb žádný, tudíž všechno dvojky a z boxu nejčastěji cca 4000 perel, perníček a výjimečně koruny.

    Chvíli jsem útočil na sněhuláka, ale neubral jsem mu ani 1 celé procento a když ho někdo potopil tak jsem získal bz a 13 perníčků.

    Dílek předpokládám, že bude trošku větší raritka, stejně jako mapa a možná dělo... Ale ten recept by tak vzácný být nemusel a už vůbec ne mojo nebo akční klíč, to mě docela štve, že klíč z kry nepadá...

    Každopádně díky a omlouvám se.
     
  8. Poseidon

    Poseidon Board Administrator Team Seafight

    Proto je to co píšu ne vždy bohužel faq odpovídá skutečnosti, ale nemyslím si, že v této fázi mají být opravdu 2.
     
    HaxLegend tohle ocenil(a).
  9. HaxLegend

    HaxLegend Rádoby autor

    @Poseidon Chtěl bych se zeptat na nějaký tip jak se zúčastnit skupinové mapy "Vstup do podsvětí". Podařili se mi 3 pokusy, ale při každém dalším (a že jich bylo) mě ihned po zahájení potopil jiný hráč... Ve většině případech se nestihnu ani pohnout a jsem potopený... Myslím si že by ve skupinových mapách mělo být PvP zakázáno, jelikož si pak menší levely ani neškrtnou.

    Po nějaké té stovce truhel se mi konečně podařilo získat dílek, ale ten recept na dělo opravdu žádný... To samé kra, získal jsem z ní už vše podle FAQ, ale mapa/dělo žádné.

    Jaká je cena za druhý dílek puzzle? První stojí 500 a je psáno že se cena zvýší, je známo o kolik? Rád bych puzzle složil celý a teoreticky mě od toho dělí už jen 2 dílky (5 a 6), díky!
     
  10. Poseidon

    Poseidon Board Administrator Team Seafight

    Prosím rozebírejme akci v akci. Nevím přesně, ale jestli se nepletu 500 1000 1500 ale tyto hodnoty nemáme a jestli udělali změnu nikdo dopředu neví.
    Co se týče podsvětí myslím si, že by to asi nebylo úplně nejlepší. Musíš zas brát situaci, že spousta hráčů, když jde na náhodu se setkala s problémem, kdy přišel nějaký '"vyčůranec" který chtěl na mapě jen stát a získat snadnou odměnu pro něho. Nemyslím si, že by tě zas někdo topil jen tak bez důvodu protože tim nic nezíská, něco jiného to je na aréně dominance. Nicméně když si projdeš herní forum spousta hráčů už se vyjádřila tím, že na malé lodě se moc ohled brát nemá protože každý si tím musel projít také a nikdo mu nic neulehčoval. Nicméně tě může sundat i ten vlk.
    Co se týče odměn je to štěstí prostě.
     
    HaxLegend tohle ocenil(a).
  11. HaxLegend

    HaxLegend Rádoby autor

    Tak z truhel a ker se mi povedlo získat už vše, až na ty zkazonose...

    Četl jsem několik příspěvků o prevenci poškození, šanci na vyhynutí se zásahu a šanci na zásah...

    1) Na svém profilu (konkrétně v přehledu lodi) jsem nikde nenašel mojí hodnotu šance na vyhnutí se zásahu, kde ji tedy můžu najít?

    2) Jaká je optimální hodnota šance na zásah? Zejména proti NPC

    3) Pokud budu mít šanci na zásah např. 100% a můj soupeř šanci na vyhynutí se zásahu také 100%, znamená to, že mě vynuluje a já mu nezpůsobím žádné, nebo úplně minimální poškození?

    4) Mám prevenci poškození cca 50%, jak to vlastně funguje? (Zajímá mě to spíše u NPC) Dostanu jen poloviční poškození, nebo se to počítá jinak? Např. od NPC Beranidlo dostávám poškození 45 000, což je vůči součtu mých VP a HP skoro 10% (tudíž 10 ran a jsem dole) a s mým poškozením a rychlostí nabíjení potřebuju dát cca 100 ran což mi zabere 6 minut, takže je v tuto chvíli pro mě nemožné s těmito NPC bojovat... Jak můžu jejich poškození výrazně snížit? (Třeba nějaká optimální hodnota něčeho) Děkuji.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 11/12/21
  12. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    1) Šance na vyhnutí se nikde neuvádí, je to součást obrany.

    2) Na NPC do 20 lv ti stačí šance na zásah 100 - 105%. Na NPC výš už potřebuješ vyšší, protože mají vlastní obranu. Proti hráčům je to čím vyšší tím lepší.

    3) Přesně tak Pokud má hráč například 30% prevenci musíš ty mít minimálně 130 - 135% šanci na zásah abys mu dával 100% poškození, kterého jsi schopen. Není to ale tak jednoduché. Toto jsou jen základní pravidla na pochopení, ale roli hraje i šance na vyhnutí se zásahu, různé buffy a boostery, které můžou pomoct tobě v útoku nebo protihráči v obraně.

    4) Prevence poškození je pevná hodnota v % kterou obdržíš a šance na vyhnutí je procentuální šance, že se netrefí všemi koulemi.
    Každé NPC má nastaveno jiné poškození, které způsobuje. Jsou NPC, která do tebe bez jakékoli obrany budou střílet jen za 1 000 a jsou NPC (většinou akční), která tě sundají na ránu i když máš třeba 500 000 HP.
    Pokud by měl tedy Bjorgold nastavený dmg 90 000 pak ano tvých 50% prevence způsobí, že ti bude dávat jen 45 000 na ránu. Hodně může dočasně pomoct Obránce Commonwealthu, který zvýší tvou obranu.

    Na foru pak v abecedním seznamu najdeš sekci Maximální hodnoty, tam je vypsané co všechno má vliv na jednotlivé hodnoty lodě jako je počet děl, prevence nebo šance na vyhnutí, rychlost lodě nebo šance na zásah, přepady, oprava atd. Menší rada vydělat se v této akci dá, zkus se přidat k někomu kdo střílí akční NPC, třeba tě nechají si trochu vydělat. Další rada , odjížděj od NPC, oprav se a vrať se. A poslední, pokud se budeš aspoň trochu snažit skač na akční skupinové mapy. Jsoou tam za odměny krásný odměny pro malé lodě (přes 70 000 perel).
     
    HaxLegend tohle ocenil(a).
  13. HaxLegend

    HaxLegend Rádoby autor

    Děkuji.
    Všiml jsem si, že některým hráčům při útoku na akční NPC téměř vůbec neubívají HP a mně 10% na ránu...

    Maximální hodnoty jsem už prohlédl a na mapy se snažím, jen posledně jsem se dostal 3x a pak mě všichni začali topit a teď se nedaří najít hráče a perly těžím z Majora Bjorgolda a podařilo se mi přivolat sněhuláka, na které mě nechali střílet a ten mi dal krásných 800k perel
     
  14. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    nejspíš nemáš cech viď? Najdi si cech, kde ti můžou pomoct jednak s ochranou a jednak na skupinových mapách kdy se Vás 5 domluví a můžete tam skákat společně (pokud se jim teda podaří to konečně pořádně opravit). Bez cechu se malé loďce špatně hraje. Cech ti může pomoct s vyděláváním, můžeš čerpat výhody z ostrovů pokud nějaké má a hlavně ti může poskytnout částečnou ochranu.
     
    HaxLegend tohle ocenil(a).
  15. HaxLegend

    HaxLegend Rádoby autor

    @Leo. Cech nemám, pokusil jsem se do nějakého většího připojit ale ve všech mě zamítli, nevím jak vhodně vyplnit žádost a skupinové mapy se mi nedaří, buď nejsou hráči a nebo mě vždy někdo potopí, takže už to ani nezkouším...

    Každopádně bych rád zeptal, zda se dají rozšíření jako například Vyztužená žebra získat i jinak než investováním peněz do hry (i v lize kapitánů je to pro mě investování, jelikož moji kapitáni mají naprd talenty)

    A do bych měl investovat v tuto chvíli perly? Nakoupil jsem všechny sloty na děla za perly a nějaké sloty rozšíření, aktuálně! mám 107 a polovinu pokrývají tvrzené trámy... Z opevnění mám: Pracovnice st.3, Opancïřovaný trup st.4, dělová rampa st.4 a zavaděč harpun st.2. Další dny opevnění budou za docela dlouhou dobu a v tuto chvíli mám 1,4M perel...

    A cca 200k korun, vyplatí se nakoupit v tuto chvíli za ně sloty na děla? Díky
     
  16. ..ζαקקy..

    ..ζαקקy.. Aktivní autor

    Ahoj na jakem serveru hrajes? pokud nevis je to prvni cislo co mas pod lodi na mori pred / .
     
  17. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    HaxLegend objevování je půl zábavy. Samozřejmě ti poradím pokud nebudeš něco vědět, ale nemůžu tě provádět hrou krok za krokem. Projdi si na foru opevnění, talenty, trofeje a další vymoženosti a urči si co je pro tebe důležité.

    Cech není potřeba velký, velké cechy a alinace berou většinou warové fullky, které už nepotřebují s ničím pomoct a jsou pro cech přínosem. Menší cech ti může pomoct taky. Jednak ti aspoň třeba přijedou na pomoc když tě bude někdo pořád topit nebo ti pomůžou s úkoly, PZ nebo skupinovými mapami.

    Rozšíření se dá i vyrábět ve výrobní dílně. Recepty a materiál se dá získat z truhel nebo během akcí.

    Do kapitána nemusíš investovat nic. Do základu dostaneš dva kapitány. Jeden má talent na bonus mapy a jeden druh úkolů a druhý má dva talenty na zbylé typy úkolů. To jsou funkce, které dělal i před upgradem a teď je může dělat zase a bezplatně, takže kapitán není o penězích.

    ..ζαקקy.. je z 1351, PvE server, bohužel je na opačném konci našich serverů než ty :D
     
    ..ζαקקy.. a HaxLegend tohle ocenili.
  18. aliens-cze

    aliens-cze Pisálek fóra

    u toho kapitana je v obchodě 10 truhel za perly, do začátku dobrý.
     
    HaxLegend tohle ocenil(a).
  19. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    do začátku ano a doufejme, že budou truhly za perly častěji, takže by se dalo i bez peněz kapitány vylepšovat. Na plnění svitků a úkolů jako plnili předtím to ovšem nemá vliv.
     
  20. HaxLegend

    HaxLegend Rádoby autor

    @aliens-cze Ano vím, díky ale již jsem koupil všech 10 a "výjimečné" talenty mám jen 3...

    @..ζαקקy.. 1216 (GE6 jestli je to dobré k něčemu vědět)