Aktualizace systému přesnosti

Diskuze na fóru 'Časté dotazy (obecné)' zahájená uživatelem Poseidon, 19/12/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. Poseidon

  Poseidon Board Administrator Team Seafight

  Aktualizace systému přesnosti


  Táto téma vám pomůže porozumět mechanismu aktualizace a vysvětlí vám, jak ji můžete využít ve svůj prospěch.

  Starý systém
  Starý systém fungoval tak, že vám v podstatě dával o 10% více palebné síly, než jste měli mít.

  Co se změnilo
  Na střelném prachu se změnilo to, že nyní ovlivňuje přesnost vašich děl. Co to pro vás znamená? Inu, neznamená to, že budete zasahovat častěji, ale pokud bude vaše celková přesnost na 100% nebo vyšší, tato přebytečná hodnota bude „uložena k ledu“ a použita jako kompenzátor v případě, že váš nepřítel disponuje společníkem nebo drahokamem, který zvyšuje jeho šanci na vyhnutí se zásahu.

  Bonus k poškození vs. bonus k přesnosti
  Je velmi důležité si uvědomit rozdíl mezi těmito dvěma hodnotami. Pokud je vaše přesnost na 100%, váš bonus k přesnosti už je maximalizován a nebude vám poskytovat nic navíc. Naproti tomu bonus k poškození bude nadále ovlivňovat účinnost vaší munice a zvyšovat vámi způsobované poškození i při přesnosti na nebo nad 100%.
  Předměty ovlivňující přesnost a bonus k přesnosti zahrnují:
  • Děla (až 75%)
  • Agweho rozhled (schopnost / až 6%)
  • Montovaný sextant (zvýšená paluba / 6%)
  • Černý prach (předmět akce / 10%)
  • Někteří společníci (až 10%)
  • Naleštěné hlavně / Střepinový déšť (bonus / 10%)
  • Střelec (člen posádky / 5%)
  • Drahokam růženín (až 8,5%)
  • Bratři v boji (10%)
  Se všemi těmito předměty činí celková hodnota přesnosti: 140,5%
  Použito však bude pouze 100% a zbylá hodnota zůstane buď nevyužitá, nebo bude vyvažovat nepřítelův bonus k šanci na vyhnutí se zásahu.


  Bonus k poškození se vám bude započítávat i při hodnotách přesnosti nad 100%. Bonus k poškození zvyšuje účinnost vaší munice při palbě z děl. Je tedy moudré využívat modifikátorů poškození, i pokud už jste maximalizovali přesnost.

  Příklad:
  Vaše celková hodnota přesnosti činí 100% a nepřítelova šance na vyhnutí se zásahu činí 15%.
  Vaše hodnota přesnosti nyní činí 85% (100 - 15) pro tohoto konkrétního nepřítele.

  Jiný scénář
  Vaše celková hodnota přesnosti činí 110%, aktivní hodnota 100% a bonus 10%.
  Nepřítelova šance na vyhnutí se zásahu činí 15% a vaše hodnota přesnosti nyní činí 95% (100 - 15) + (10).
  Těch 10% navíc, které vám přebývají po dosažení maxima 100%, bude použito ke kompenzaci defenzivních drahokamů posilujících schopnost vyhnutí se zásahu.

  Změna funkce střelného prachu
  Střelný prach dříve při střelbě spotřebovával o 10% více munice. Teď už žádnou munici navíc nespotřebovává, ale přidává 10% k přesnosti. Dále poskytuje bonus ke kritickému poškození při kritickém zásahu. Je důležité si uvědomit, že ačkoli máte přesnost 100% nebo více, střelný prach je stále užitečný, pokud máte Alchymistické vědomosti, protože bude mít vliv na váš bonus k poškození.

  Aktualizace schopnosti Alchymistické vědomosti
  Schopnost Alchymistické vědomosti ovlivňovala účinnost vašeho střelného prachu. Teď bude fungovat jako bonus k poškození. Proto bude vaše loď zasahovat více, pokud použijete střelný prach, nežli bez něj. Tato změna znamená, že pokud nepoužijete střelný prach, nebudete moci využít bonusu schopnosti Alchymistické vědomosti. Na to je při přizpůsobování lodi důležité pamatovat.

  Závěr
  Ačkoli se vám může zdát, že vaše loď způsobuje méně poškození, protože spotřebováváte o 10% méně munice, jakmile dosáhnete 100% přesnosti, můžete se zaměřit na své schopnosti, zvýšené paluby, drahokamy, společníky a ostatní části lodi, abyste získali oproti nepřátelům větší výhodu. Přestože se vám tedy celkový výkon vaší lodi může zdát o maličko nižší, můžete nyní přizpůsobit více věcí a stát se tak silnějšími piráty. Obrázek níže vám pomůže pochopit, jak systém fungoval v minulosti a jak funguje nyní. V budoucnu plánujeme implementovat „kalkulátor“, který dokáže spočítat vaše aktuální poškození a potenciální poškození v závislosti na nastavení různých funkcí lodě. Tento jednoduchý nástroj vám tedy výrazně usnadní plánování upgradů a bonusů pro vaši loď.


  [​IMG]


   
  ..Emkos.. tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.