Šanca na kritický zásah - chyba

Diskuze na fóru 'Technické problémy' zahájená uživatelem §ʌϐοƮзṶЯ, 19/10/20.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. §ʌϐοƮзṶЯ

    §ʌϐοƮзṶЯ Zelenáč fóra

    Zdravím, chcel by som poukázať na chybu v počítaní šance na kritický zásah. Ako je to v obrázku znázornené, je tam číslo 17,53% a po mojom spočítaní mi vyšlo číslo 20,48%. Tento výpočet je chybný už len z princípu že mám na lodi iba delá s 20% alebo vyššou šancou na kritický zásah a teda nie je možné, že je to číslo naopak nižšie. Zároveň som len zo zákonu schválnosti vyskúšal dať na loď delá iba s 20% šancou a číslo v prehľade výbavy lode bolo niečo okolo 16%.

    Za vyriešenie tohoto problému ďakujem.
    odkaz na obrázok : https://prnt.sc/v2c9gf
     
  2. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    bohužel výpočet není až tak jednoduchý a striktní.
    Musíš brát v potaz i šanci na zásah, kdy se ne všechna děla vždy trefí. Také u šance na kritický zásah jde jen o šanci a ne o jistotu. Každá rána má také určitý rozptyl i když máš šanci na zásah na plno. Další věc je, že všechny šance a další % se počítají ze základu, tzn, z rány bez jakýchkoli bonusů z talentů, opevnění, drahokamu a dalších buffů.
    V každém případě protože nemáme k dispozici přesné info jak k výpočtu dochází pošlu popis i se screenem do chyb a uvidíme jestli dojde ke změně.
     
  3. §ʌϐοƮзṶЯ

    §ʌϐοƮзṶЯ Zelenáč fóra

    Vďaka, myslel som si, že oni s tým už rátajú v tých výpočtoch a teda tie % budú zodpovedať tým výpočtom ktoré majú uvedené.
     
  4. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    pozor na zbytečnou citaci, pokud reaguješ na poslední příspěvek tak piš rovnou do spodního okénka, necituj a neklikej na Odpověď.

    Nemůžou s tím počítat, protože každý má jinak nastavenou loď , jinou skladbu děl a dalších bonusů. Jakýkoli takový výpočet musí vycházet pouze ze základu. Byl by obrovský rozdíl kdyby se šance na kritik 20% počítala třeba ze základní rány 150 000 (180 000)a nebo třeba z akční munice se kterou střílíš 450 000 (540 000). To by pak nedělalo 20%, ale s každými bonusy by šlo o jiné navýšení. I tak jsem poslala tvůj screen a údaje k prověření. Co kdyby náhodou :D
     
  5. §ʌϐοƮзṶЯ

    §ʌϐοƮзṶЯ Zelenáč fóra

    V poriadku, vďaka. Ja osobne nemám žiadne talenty a opevnenia tak preto mi to nešlo do hlavy, snáď sa na to pozrú a dajú vedieť viac.
     
  6. fromhell666.cz.

    fromhell666.cz. Zelenáč fóra

    LEO:)..Už vím..proč jsi team Leader..jdi do politiky..:)
     
  7. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    trošku nechápu tvůj příspěvek :D jen se snažím vysvětlit mechaniku výpočtů.