Rôzne druhy nápadov

Diskuze na fóru 'Uživatelský koutek' zahájená uživatelem ~Biscuit~(CG!), 19/2/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Páčili by sa vám takéto drobné úpravy?

  1. Áno.

    88.2%
  2. Nie.

    0 hlasy(ů)
    0.0%
  3. Je mi to jedno.

    11.8%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. ~Biscuit~(CG!)

    ~Biscuit~(CG!) Aktivní autor

    1. Hp, pasce
    Keďže po poslednej synchronizácii pasce začali odčítavať najskôr hp z voodo hp (ak to sa minulo s normálneho hp), tak by bolo dobré keby to fungovalo aj obrátene. Pri plnom hp by sa glitzi s hp počítali do vodoo hp-čka.

    Tento aspekt však neprináša žiadne výhody, či nevýhody ide skôr o takú drobnosť v hre. Možno jedine také malinké pozitívum, že by hráči nemuseli toľko opravovať.



    2. Odmeny z NPC
    Ako ste si už určite všimli tak pri poslednom update v rámci každého jedného druhu všetky NPC dostali rovnaké hp. Preto ma napadajú však otázky, prečo nedávajú rovnaké odmeny? Typu také Tentakle či kiribaty, santi lucie, esmeraldy.... či iné NPC čo dávajú zlato / perly.

    Preto by som chcel navrhnúť aby boli aj odmeny z týchto NPC upravené a jednotné. A to následne:

    NPC čo dávajú zlato:
    Túto navrhujem prepočet 1 hp = 6 zlata.

    Príklad: Esmeralda ktorá ma 99,000 hp * 6 = 594,000 zlata
    Trinidat 67500 hp * 6 = 405,000 zlata atď, atď


    NPC čo dávajú perly:
    Jedná z najrozumnejšich variánt pre NPC ktoré dávajú perly je prepočet 1,000 hp = 1 perla

    Príklad: Tentakle ktoré má 300,000 hp / 1,000 = 300 perál,
    Tiamat 1,100,000 hp / 1,000 = 1,100 perál,
    Almirante 2,800,000 hp / 1,000 = 2,800 perál atď, atď


    Aké výhody by to prinieslo?
    Jednou veľkou výhodou je že jednotný systém na hp a odmeny by menej zaťažovali systém (lebo ich prepočet by bol jednotný a nemusel by si systém pamätať xyz možností na odmenu) tým pádom by aj hra menej sekala, bola by plynulejšia a určite by aj lepšie fungovala.


    Aké nevýhody by to prinieslo?
    Okrem toho že by hráči získavali o trošku viac zlata / perál z NPC tak ma nič nenapadá.

    Poznámka : Toto sa nemalo vzťahovať na admirálov + pergameny + medailóny (behomod, slnečný) , kde by prepočet určite nevyhovoval.


    Poznámka2 : Tento systém by som zaviedol aj pri glitzoch a to:
    Zlato - 15,000 zlata
    Perly - 100 Perál (keďže sa za 8 rokov nezvyšovali odmeny z glitzov , určite by hráči prijali jemné navýšenie na 150 perál)
    Mojo - 2ks Mojo
    Pláty - 1ks Plát
    HP - 1,000 Hp
    Pasce - -300 hp


    Pre začiatok si myslím že to stačí a v prípade pozitívneho hodnotenia, mal by som viac takýchto nápadov ako zjednoduchšiť hru.
     
    Sexicek*UeK tohle ocenil(a).
  2. HΣŁM¥S

    HΣŁM¥S Perspektivní autor

    • S HP v glitzes převedených do voodoo souhlasím :)
    • No s těmi NPC by to nešlo.. Nemůžeš to dávat přímou úměrností, kolik sejmeš HP, tolik dostaneš zlata... se podívej např. Red Korsáry, ty jsou na zlato nejvýhodnější, co se týče vystřelených koulí/zlato. Ale zase je musíš často hledat, narozdíl od Esmeraldy - 1 Esmeralda (100k HP, 520.000 zlata) se rovná 52 Korsárům (100k HP) = 624.000 zlata. Takže pokud sejmeš 1 Esmu, je to to samé (na HP), jako když sejmeš 52 Korsárů, ale odměna je u Korsárů podstatně vyšší. Ale rpoblém je ten, že esmu stačí najít jednu, ale Korsárů 52 :) a to netrvá stejně dlouho... Takže logicky odměna z tentancle je výhodnější než z Almirante, ze stejného důvodu, jako s těma Korsárkama :) :)
     
  3. ~Biscuit~(CG!)

    ~Biscuit~(CG!) Aktivní autor

    Popravde ide tam iba o prepočet že by sa trošku zdvihli odmeny, pričom by sa uplatnila logika "čím vyššie, tým lepšie a rýchlejšie" . Okrem toho by sa nizke mapy trošku vyprázdnili a noví hráči by mali viac priestoru sa zabávať a hrať keďže teraz každý silák doslova číha pokým nejaký špunt nevyleze z jedničky. Potom keď sú furt dole je jasné že to skôr zabalia ako ju úplne celú spoznajú.
    Ak som dobre počítal tak cca 1 red korsár by mal dávať 11k zlata podľa toho prepočtu na to hp (100k hp / 52 * 6), tým pádom by sa to viac vyrovnalo, tento obrovský nepomer.

    Čo sa týka almiranta a tentacle tak myslím že pri tomto prepočte by to časovo vyšlo narovnako. Aj Hp-čkovo, odmenovo (možno tentacle by boli pomalšie keďže sa musia hráči viac opravovať). Ale hlavným mojím zámerom bolo toto spestriť aby aj o almirantov bol väčší záujem, aby to aj viac ľudí bavilo a lákalo a aby si mohli hráči navzájom pomáhať, aby vznikali také skupinky ochotných ľudí, ktorí rýchlo pomôžu slabej lodičku zarobiť perly pričom pri tentacloch sa to nedá. Ak sú ochotný ľudia a super skupina a nechajú mu celú odmenu za almiranta tak by zarobil niekoľko násobne rýchlejšie perly ako cez tentacle ktorým majú okrem toho dosť vysoký DMG (keďže pália na každého kto ho šutí). Ide o to trošku nakopnúť ľudi aby zase hrali skupinovo a spoluhracovali (ako kedysi) a nie jednotlivo.
     
    Naposledy upraveno: 28/2/14
  4. HΣŁM¥S

    HΣŁM¥S Perspektivní autor

    Já tě chápu, ale sestřelit 1 Almirante (2,8mg HP, 1500p) je až moc lehké, než sestřelit 10x tentancle (dohromady: 2,8mg HP, 2500 perel)...
    Chápeš? Jde o to hledání těch NPC=čas :) Z almíka nemáš tolik, ale nemusíš furt hledat nové NPC, a můžeš i odběhnout.. proto získáš méně perel... Je to takto udělané schválně :) a chytře.. :)

    Jinak hlasuju pro ANO, souhlasím s ostatními body, ale s těmi NPC to není logické.. :)
     
  5. ~Biscuit~(CG!)

    ~Biscuit~(CG!) Aktivní autor

    Chápem čo myslíš. Ale ver mi že keby sa im zdvihli odmeny tak Almiranta bude o mnoho ťažšie nájsť ako tentacle, keďže sa nachádzajú iba na jednotlivých mapách (12-tky, 13-tky ...) a i tam jazdí max 5 - 10 kusov pričom tentacle sa nachádzajú všade (od 1-vých po 20-tku mapu) a na mape ich nájdeš aj 20 - 30 ks ( niekedy aj 7 kusov v dohľade) a možno aj viac. Preto si myslím že almirant by mal mať väčšie, respektíve rovnaké odmeny ako tentacle :) A som si 100% že po almirantoch by bol obrovský dopyt, hlavne takým štýlom že silný nastrielajú, slabý člen dostrelí. :) Osobne aj mne by sa lepšie pomáhalo takto slabším.
     
  6. HΣŁM¥S

    HΣŁM¥S Perspektivní autor

    No tak třeba by bylo dobrý, kdyžby z Almíka padalo 10 krystalů na 25% třeba.. že by tato velká loď dávala i krystaly.. :)
     
  7. ~Biscuit~(CG!)

    ~Biscuit~(CG!) Aktivní autor

    No, to je tiež veľmi dobrý nápad. :) To by možno bola ešte lepšia motivácia ako im zvyšovať odmeny v tých perlách :)
     
  8. *-intruder-*.cz

    *-intruder-*.cz Perspektivní autor

    Možná to tu již někdo nadhodil,ale bylo by dobré ,kdyby se dalo přejet směrem nahoru z 19 mapy na 20 mapu to jde, to je jasný ,ale následně z 20 mapy směrem nahoru zkočit na 1 mapu.:)
     
  9. HΣŁM¥S

    HΣŁM¥S Perspektivní autor

    zajímavý poznatek :)
     
  10. *booo*

    *booo* Obyvatel fóra

    no zajímavá debata, jednotné odměny je zajímavá myšlenka. myslím si, že než zase něco měnit, by bylo zajistit, aby fungovalo to co je do teď - např. kraken, sekání hry, akční předměty - ztracená láska napr.
    K nápadu udělat mapy do kolečka (z 20 na 1 a obráceně) je totální hloupost. Chudáci začátečníci.
     
  11. Ŧ-šincekCZ-1-UEK

    Ŧ-šincekCZ-1-UEK Perspektivní autor

    Třeba dát do glizu vodo body aby to bylo stejné jako u života
     
  12. HΣŁM¥S

    HΣŁM¥S Perspektivní autor

    ANo :)
     
  13. lukas-reper1

    lukas-reper1 Osvícený autor

    no ani jedno z toho co tu pisete nikdy bp neurobi,kiribati,10 mapy,kokelau to su npc co maju vela hp kedze ma kokelau cca 500k dostanes 500 peral?:) to by potom tentacie nikto nesutil kvoli jeho dmg :)ked tak radsej kokelau keby to tak bolo a ubere mi dohromady ani ne 20k hp to by bolo teda vzarabanie toto nepojde ozaj a z 20 mapy preskocit na 1 to je hlupost,to s tymi glicami to by aj mohlo byt no .. :)
     
  14. HΣŁM¥S

    HΣŁM¥S Perspektivní autor

    Ne, přeskakovat z 20tky na 1.. to ne :) Hlavně ať to jede bez lagů...
     
  15. Verbeia

    Verbeia Global Team Leader Team Seafight

    Návrh zamykám bez odoslania RT. Návrh nemá potrebných minimálne 50 hlasov v súčte.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.