nespravne hodnoty

Diskuze na fóru 'Nápověda' zahájená uživatelem Cannis_Aureus, 22/8/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Cannis_Aureus

    Cannis_Aureus Pilný autor

    cau , mam dotaz mam 32,5 % prevenci poskozeni na lodi, pokud zapnu stity (+ 6b. v talenteh) coz je 24% ´=56,5 prevence poskozeni
    dnes sem si strilel admi lucku dutou tak sem mnel cas nad tim tapat pac ma dmg 2100 a davala mi pres stity poskozeni 1320 pritomz by mi mnela davat cca 920 .jakto?
     
  2. Mirek

    Mirek Titán fóra

    Ahoj Cannis_Aureus,

    protože se to takto počítat nedá. Musel by jsi mít 100 % vyhnutí zásahu. Je to obrácený priincip DMG.

    Pokud se ptáš i na 32,5 %, tam se znázorňuje drahokam prevence "Akvamarín" a opevnění "Opancéřovaný trup" a další, naopak štíty a TB ne. Na loď Ti z fóra nevidím, ale pokud tě zajímá teorie, tady je na to prostor.

    pěkný den
     
  3. Cannis_Aureus

    Cannis_Aureus Pilný autor

    tak nechapu vubec :D
    prevence nesnizuje dmg?
     
  4. Mirek

    Mirek Titán fóra

    Ahoj Cannis_Aureus,

    snižuje, ale i NPC má úspěšnost zásahu. Pokud budeš mít prevenci 100 %, bude do tebe střílet minimálně, ale bude. V součastné době jde mít na lodi pokud počítám správně, prevenci 98 % a úspěšnost vyhnutí 128 %. Kompromis těchto hodnot (cca. 100 % úspěšnost a cca. 50 % prevence) je Admirál Lucie 20-50 bodů některé jeho rány "mimo". Platí u NPC u hráče a ostrovů je to jinak.

    pěkný den
     
  5. Corp.13

    Corp.13 Aktivní autor

    Ahoj Mirku : nedá mě to se nezeptat k aktuální debatě - píšeš Prevenci 98 % ? Jsem možná trochu pomalejší , ale nevím kde by se dala vzít do těch 98% u NPC jak píšeš - nemohl by jsi mě to tu napsat podrobněji ? Předem děkuji za ochotu . :) S pozdravem Corp.:rolleyes:;):)
     
  6. Mirek

    Mirek Titán fóra

    Ahoj Corp.13,

    to není třeba, stačí použít funkci hledat, asi přijdeš na drobné odchylky ve změně stupňů drahokamů.

    Bohužel stále je to úplný začátek celého porozumění, jako ve většině dotazů.

    Pokud by jsme se zde měli o tom bavit trochu na profi úrovni, tak bych musel napsat toto: při nastavení 110 % snížení šance a 36 % obrana do mě střílí NPC v rozmezí 0 až 46 bodů při přehození šance na 100 % a zvýšení prevence z 36 % na 68 %, do mě střílí NPC více v rozsahu 26-90 bodů. A druhý by mi to musel vysvětlit.:rolleyes:;):).

    Tam jsou ty detaily, které v FAQ nenajdeš a málokdo ti to vysvětlí, nebo se o to alespoň pokusí.

    pěkný den
     
  7. Cannis_Aureus

    Cannis_Aureus Pilný autor

    • Doubleposting
    a jakej je rozddil mezi snizeni prevence a zasahu?

    co je lepsi mit na lodi -19%prevence zasahu a ktomu hp 95.000 nebo 13% sance na vyhnuti zasahu?
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 24/8/17
  8. Poseidon

    Poseidon Board Administrator Team Seafight

    Ahoj prosím dle pravidel. Nicméně stačí na tvojí prvotní otázku využít forum.
     
  9. Corp.13

    Corp.13 Aktivní autor

    Ahoj Mirku - děkuji aspon za tu ochotu , co jsi zde napsal - Hledám dost často a odpověd je víceméně ta kterou jsem čekal . Děkuji a přeji příjemný den.:rolleyes::D:p
     
  10. Mirek

    Mirek Titán fóra

    Ahoj Corp.13,

    nemáš zač a doufám že jsi si ten odkaz na příspěvek socienta prošel,
    mohl bych možná někdy použít funkci ctrl+C a ctrl+V :rolleyes::D:p


    + 14% Opevnění (Opancierovaný trup)
    + 14% Talenty (Agweho štít)
    + 10% Pláty
    + 10% Super pláty
    + 5% Drahokam Aventurín
    + 22% Drahokam u lodi Akvamarín
    + 16,5% Drahokam u mazla Sugilit
    + 2% Tréner
    + 5% Bratr ve zbrani


    celkem 98 % - vše se dá najít na FAQ

    Ahoj Cannis_Aureus,

    možná to pomůže nejen tobě, ale i někomu jinému. Upozorňuji, že se jedná o mé vysvětlení !!!, možná k lepšímu pochopení, proto budu počítat s 1 koulí a né 20 dutá 75 elita atd. ...

    prevence =/vs. damage
    šance (být zasažen) =/vs. šance na zásah

    4 veličiny, které spolu uzce souvisí, pro vysvětlení použiju jednoduchý příklad (pouze pro pochopení)

    Př. 1 (úspěšnost zásahu/ šance na zásah)
    mám na lodi 100 děl, každé dělo vystřelí 1 kouli
    děla mají úspěšnost zásahu 75 %, proto neletí 100 ale jen 75 koulí
    pokud zvednu úspěšnost zásahu o 10 % neletí na mě 75 ale 85 koulí, maximálně mohu úspěšnost navýšit na 100 % = 100 koulí to je v tomto příkladu strop

    Př. 2 (damage/ DMG/ poškození)
    mám na lodi těch samých 100 děl, ale při zvýšení 0 10 % se nepočítá 75 % ze 100, ale ze 110 takže na mě letí cca. 83 koulí
    při použití předchozího stropu můžu max. 110 koulí, částečně odpověď z tvého prvního dotazu, ikdyž je to 10% je to pouze 8 koulí (adm. Lucie)

    Př. 3 (šance být zasažen)
    stejný příklad, stojí proti mě protivník, který má 10 % šance být zasažen, střílím do něj 75-10=65 koulí. To znamená jeho úspěšnost zásahu a moje úspěšnost být zasažen se navzájem odečte.

    Př. 4 (prevence)
    stejný příklad má DMG 110 úspěšnost 100 % letí tedy na mě 110 koulí, ale protože mám 10 % prevenci, letí na mě pouze 100 koulí

    Toto je pouze začátek a pokud chci dobře ovládat svojí loď musím tomu porozumět, jedna z veličin nikdy nikde nebyla rozebrána a to je samotné DMG, ostatní jsou v příspěvku viz. výše (to zelené hledat) ;) a záleží jen na Vás, jestli tomu chcete rozumět nebo jen hrát, fórum ztráta času apod., jen pochybuju, že Vám to takto někdo vysvětlí na TS nebo jinde, občas slyším názor "musíš mít všechno", jen těch slotů je podle mě málo, ještě by to chtělo 2 na mazla a 1 na loď, potom by ta věta fungovala ...

    pěkný den
     
  11. Mirek

    Mirek Titán fóra

    bez další reakce, zamykám
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.