Mini hra 6/2024

Diskuze na fóru 'Oficiální hry fóra' zahájená uživatelem Leo., 1/3/24.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    Kolem světa

    Během historie žilo mnoho průzkumníků a objevitelů, kteří procestovali celý svět. Někteří z nich objevili celé nové kontinenty s neznámými tvory, rostlinami, stromy a ovocem.
    Své poznatky a objevy pak přivezli zpět do své rodné země. V této hře se vydáme po stopách těchto průzkumníků a prozkoumáme různé země a jejich poklady.

    Jak hrát?

    - na mapě světa jsou pod několika zeměmi písmena
    - nápovědy se vždy vztahují k některé zemi označené písmenem
    - určete správně všechny země, ke kterým se vztahují jednotlivé nápovědy
    - seřaďte písmena pod správnými zeměmi podle čísel od 1 do 14
    - kód pište bez mezer

    Legenda:

    1) která země je původním domovem kávových zrn. Z této země byla později káva převezena do Jemenu.
    2) rodáci ze které země přivezli poprvé tabák na starý kontinent?
    3) v této zemi jsou dva oficiální jazyky (angličtina a francouzština). V roce 1931 byla ustanovena nezávislost této země.
    4) byla zde nalezena první fosílie neandrtálce a nejstarší hudební nástroje. Dříve byla národním symbolem modrá chrpa.
    5) Willem Janszoon byl první známý evropan, který v roce 1606 vstoupil do této země. Byly zde i trestanecké kolonie.
    6) země s nejvíce druhy kurkumy. V 17 století nechal tehdejší císař pro svou manželku postavit hrobku, která je nyní označená jako světové dědicvtí UNESCO.
    7) původní domovina ovoce kiwi. Nachází se zde objekt viditelný i z oběžné dráhy.
    8) tato země má 24 sopek na pevnině a jednu podmořskou. Mluví se zde 182 různými jazyky. Země se skládá z více než 7 000 ostrovů.
    9) jedno z měst této země se jmenuje stejně jako alkoholický nápoj vyráběný z agáve. V roce 1995 získat chemik této země Nobelovu cenu..
    10) Podle rodáka této země je pojmenovaná stupnice pro měření teploty. V roce 1912 tato země hostila Letní olympijské hry.
    11) Gaelic games zahrnují několik her typických pro tuto zemi. Nachází se zde geologický útvar známý jako Obrovy schody.
    12) na hranicích této země se nachází největší systém vodopádů na světě. Typický nápoj této země se vyrábí z cachaça,třtinového cukru a limetky.
    13) 90% živočichů a rostlin této země se nevyskytuje nikde jinde na světě. Je často označována jako osmý kontinet.
    14) byl zde vynalezený speciální kráječ na sýry, který byl v roce 1927 patentován. Konaly se zde zimní olympijské hry v roce 1994.

    Around the world for players.png
     
  2. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    Platnost do:
    3.3.2024

    Obsah:
    3 x Dělo Nadvládce 2. stupně
    3 x Dělo Bašta 4. stupně
    500 000 x Konfetová munice
    3 x Voják Commonwealthu 5. stupně
    1 x Obránce Commonwealthu 4. stupně
    50 x Taureauův amulet
    500 x Damascenské harpuny
    3 000 x Mince safanad
    5 000 x Yulongská mince
     
  3. Jan.V.cz

    Jan.V.cz Pisálek fóra

    Zjistil někdo už kod ? Dohledával jsem to podle googlu ale kod mi nesedí
     
  4. Poseidon

    Poseidon Board Administrator Team Seafight

    Ano. Kód už dokonce koluje po různých TS a jiných místech.
     
  5. riman99*svk*fmf*

    riman99*svk*fmf* Perspektivní autor

    já taky, buď jsem blbej já a google/wiki nebo je chyba v kódu :D
     
  6. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    není to snadný, ale zkuste wikipedii a ptát se různými způsoby :D
     
  7. riman99*svk*fmf*

    riman99*svk*fmf* Perspektivní autor

    Leo, zkoušel jsem vše možné i nemožné, vychází vždy jen jedna odpověď a stejně je to blbě :D říkám nejsem blbej sám, ale i wiki s googlem
     
  8. Poseidon

    Poseidon Board Administrator Team Seafight

    Asi ne dostatečně spousta je toho opravdu na Wikipedii k něčemu stačí běžně google. Ono kolikrát stačí umazat jedno slovo v otázce a výsledek se dostaví. Je zapotřebí vybrat hlavně správný výraz z otázky a pak se taky trochu zamyslet.
     
  9. riman99*svk*fmf*

    riman99*svk*fmf* Perspektivní autor

    Ale vše sedí přesně na stát, kterého se to týká, i když třeba to že je něco vidět z oběžné dráhy je dost zavádějící, z těch 611 lidí co kdy byli ve vesmíru(někteří opakovaně), řekl jen jeden že ji viděl a to si nebyl vůbec jist jestli je to ona, dnes jsem nad tím strávil asi 4 hodiny a hledal kde by mohla být chyba, zkoušel jsem i různé varianty, kde by teoreticky mohlo být víc variant, ale nefunguje nic, tak jsem zvědav až se dostanu ke kódu kde to teda je
     
  10. Poseidon

    Poseidon Board Administrator Team Seafight

    Nemyslím si, něco co bylo bráno jako náročnější tak tomu byla doplněná nápověda a někdy je snažší najít odpověď z nápovědy než ze základní části otázky.
     
  11. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    může se i stát, že si špatně přečtete zadání. Některé otázky se neptají na původ, ale třeba na první objevení někde. Nebo je otázka zdánlivě snadná a většina ji ví z hlavy, ale není to správná odpověď. Mini hra byla testovaná někým kdo nevěděl odpovědi a kód podle nápověd našel. Takže to není nemožné. Tam kde je těžké najít odpověď je i druhá nápověda, která už hledání upřesní. Nemůžete mít vždycky kód za minutu :D
    Některé jsou snadné a nad některými si trošku musíte lámat hlavinky, ale i tak Vás snad baví :D
     
  12. UnKnoW

    UnKnoW Perspektivní autor

    Mě to také nejde
     
  13. riman99*svk*fmf*

    riman99*svk*fmf* Perspektivní autor

    já netvrdím že to má být pořád snadný nebo že to chci mít za minutu .) kdyby mě to nebavilo, počkám až se to někde objeví .) ale ať jsem to bral podle základní otázky nebo podle pomocné nápovědy, vždy mi vyšla jedna země :) ale nějak to asi minimálně v jedné otázce není pravda :D
     
  14. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    o jakou otázku jde? Třeba můžu napovědět
     
  15. dedek1947CSA

    dedek1947CSA Rádoby autor

    taky jsem zatím neuspěl
     
  16. riman99*svk*fmf*

    riman99*svk*fmf* Perspektivní autor

    Leo kdybych věděl která je blbě tak je to pohoda :D ale já nevím kde je ta chyba :D
     
  17. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    riman99*svk*fmf* co se týká třeba objektu viditelného z oběžné dráhy nemusí jít jen o astronauty. Existují snímky z oběžné dráhy. Těchto předmětů je víc, ale jen jeden se nachází v zemi, ke které se pojí i první nápověda. Co se týká původu některých věcí v otázkách není to většinou země pod kterou si tuto věc představujeme nebo je všeobecně známá. Původní místo je většinou někde jinde a do známé země ve spojení s tou věcí byla až přivezena a tam rozšířena. Třeba to pomůže.
     
  18. riman99*svk*fmf*

    riman99*svk*fmf* Perspektivní autor

    To vím že ta nápověda toho objektu viditelného z oběžné dráhy je jen pomocná, a že z té země pochází kiwi, to ví snad každý :D Já si jako tak nic nepředstavoval, já už si projel všechny otázky přes google a wiki a stejně to nevychází :D
     
  19. **Beta**

    **Beta** Zelenáč fóra

    tato mini paráda iba dve otázky som musel dohľadať so strýčkom Gogolom
     
  20. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    tak to máš velké vědomosti