Jak postupovat ve hře?

Diskuze na fóru 'Obecné dotazy' zahájená uživatelem HaxLegend, 21/11/21.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. HaxLegend

    HaxLegend Rádoby autor

    Zdravím, dostal jsem se do fáze hry, kdy už nevím jak dále postupovat, abych získal viditelný postup... Účet mám již několik let a za tuto dobu byla přidána spousta věcí, kterým prozatím ještě dostatečně nerozumím, například Talenty, ale to je vedlejší.

    Mám level 11, dostatečné množství xp na další levely, 20M zlata, 120k perel, 670 krystalů a další si momentálně nepamatuji, ale něco málo od každého tam bude.

    Hru hraji tímto stylem: Po delším čase začnu a farmím na mapách 1-5, později se přesunu do vyšších, kde ale nevydržím moc dlouho, jelikož jsem neustále bombardován hráči vyšších úrovní a bez viditelného postupu mě hra začne nudit, přestanu hrát a po nějakém čase se opět vrátím a dopadne to stejně...

    Mojí hlavní otázkou je, jak nejefektivněji získat perly, jelikož bez nich viditelného postupu nedosáhnu a do čeho je správně investovat? Předem upozorňuji že do hry peníze investovat nehodlám! Děkuji za veškeré rady a odpovědi.
     
  2. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    S topením se bohužel musíš smířit, ale v prosinci bude větší klid protože bude pauza od sezóny.
    Hned na začátek ti poradím plnit mise sezóny, vybírat si okamžité výhry, použít získané klíče a dobře vybrat bedny co ti nejvíce pomůžou a hlavně za získané věci vyrábět děla Světoborce. To menším lodím hodně pomůže. Nevím jaké vybavení máš, ale základ je v opevnění a v talentech udělat něco do dmg, rychlosti střelby a obrany. Pokud se na to cítíš postup na další levely. Čím vyšší level tím víc perel za admirály a některá NPC získáš. Určitě zvládneš i některé akce, kde se už dá taky slušně vydělat se slabší lodí. Pokud bys potřeboval poradit s něčím specifickým tak napiš s čím, protože pokud nevíme více o tvé lodi můžeme radit jen velmi obecně.
     
    HaxLegend tohle ocenil(a).
  3. HaxLegend

    HaxLegend Rádoby autor

    Děkuji, detailnější info o své lodi poskytnu zítra v odpoledních hodinách.
     
  4. ..ζαקקy..

    ..ζαקקy.. Aktivní autor

    Ahoj kazdopadne je tu jeste moznost pokud nechces byt topen a bojovat s lidma tak muzes zvolit jiny server jedna se o PVE server tam te nikdo topit nebude pokud nebudes chodit na mapy drancovani ale ty jsou az od urciteho levelu jinak tam si lidi nafarmi mnoho veci a nikdo je nemuze obrat ale zas je otazka jestli by te takova hra bavila jen farmit a ne kdykoli zacit strilet jineho hrace. je to jen takovy muj navrh :)
     
    HaxLegend tohle ocenil(a).
  5. HaxLegend

    HaxLegend Rádoby autor

    V PVE mapách se pohybuji ve chvíli, kdy se ke hře vždy po čase vrátím, ale později se chci posunout i výš a bojovat s ostatními hráči mi nevadí, je problém spíše ve vyrovnanosti souboje... Př. mám cca 250k HP a 320k VP, poškození 35k a proti mně hráč s 800k HP, 500k VP a poškození mi dal nějakých 120k na ránu a než jsem se stihl vůbec rozkoukat, tak jsem byl potopen... každopádně díky za názor!
     
  6. HaxLegend

    HaxLegend Rádoby autor

    https://prnt.sc/20i8mbg
    https://prnt.sc/20i8o1k
    https://prnt.sc/20i8qay
    Přiložil jsem obrázky - moje měna, opevnění, vybavení lodě a nevím co dále by mohlo být takové klíčové...
    Moje otázky jsou... Jak efektivně získat perly (případně na jaké konkrétní NPC se zaměřit) a do čeho je dále investovat, abych dosáhl viditelného postupu - sloty, opevnění (případně jaké) nebo co jiné...? Do čeho investovat krystaly - talenty nebo upgrady děl, či jiné...? Můj arzenál děl je pestrý jelikož od každého vlastním nějaký ten kousek, ale jinak u mě převládají voodoo děla (převážně ty základní) jelikož mám voodoo kněze stupeň 3. A poslední otázkou jsou prozatím drahokamy... Někde jsem se dočetl že je dobré mít více vzhledů - na boje a monstra například. Je to pravda? A jaké typy drahokamů na ně případně zvolit, mám také celkem pestrou sbírku, děkuji.
     
    Naposledy upraveno: 22/11/21
  7. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    HaxLegend není třeba citovat celý příspěvek jiného hráče obzvlášť když je hned nad tvým. Stačí jen hráče nebo moderátora oslovit nebo zkopírovat pouze krátkou část textu na kterou chceš reagovat.
    NPC, které dává dobré perly je Drakirský Hrell na mapách 13 - 15. Dál perly dávají admirálové, ale ne všichni jsou výhodní střílet elitou.
    Viditelného postupu bez velkého množství vložených perel nedosáhneš, protože 1 stupeň u čehokoli moc poznat nebude.
    Najdi si na foru Časté dotazy (obecné) - abecední seznam - talenty nebo opevnění )najdeš tam i všechno ostatní do hry). Podívej se na popisy a kup si co z toho bude pro tebe nejlepší, ale určitě počkej na slevovou akci na opevko.
    Určitě bys ale měl na lodi mít:

    Talenty
    • supersalva
    • dravý útok
    • dálkoměr
    • omezení škod
    Později až budeš mít základní výbavu tak dokup:
    • dodatečná výzbroj
    • účinný prach
    • živý a zdravý
    • vybíjená
    • blázen do rychlosti
    Opevnění
    • opancířovaný trup
    • dělová rampa
    • astroláb
    • prachovnice
    • sklad děl
    • zuřivý účetní
    Později si dokup talenty a opevko na harpuny.

    Co se týká děl, z
    kontroluj si sezonu vyzvedni si odměny a vyrob děla. Ve výrobní dílně se podívej jaká děla můžeš ještě vyrobit z materiálů co máš. Vybav se co nejvíce děly a pořid si co nejvíce slotů pro ně. Je lepší mít 400 jakékoli směsi děl než 200 děl bašta lv 0. Čím víc děl, tím větší salva. Sloty pro děla si koupíš v přehledu lodě kde nasazuješ děla tak vpravo ta 3 rovná se.

    Z akcí se dají získat designy se slušnými děly, takže pokud nemáš ve skladě dost drahokamů nabroušení snaž se získat něco během akcí. Nejlepší šutry si pak přesuň na designy, které používáš.

    Více designů je určitě dobré mít kvůli nejlepšímu vyladění všeho dohromady. Zároven si můžeš nastavit předvolby, kde si dáš do jedné předvolby všechno pro určitou činnost.

    Nejčastěji mají hráči designy na NPC, boj, svitky, harpuny, přepad. Každý design má jiné šutry, které jsou nejvhodnější pro tu nebo tu činnost.
    K tomu se váží předvolby, kde si do jedné předvolby nastavíš mazla, opevnění, trofeje se stejným zaměřením a tím maximalizuješ určitý typ činnosti. Pak stačí jen v oblíbených (musíš designy označit hvězdičkou) přehazovat designy a předvolby podle potřeby.
     
    HaxLegend tohle ocenil(a).
  8. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    Během této akce Díkuvzdání stačí jezdit po mapách a sbírat ty hromádky, které většinou hráči nechávají na moři když dostřílí NPC. Jsou v nich perly.
     
    HaxLegend tohle ocenil(a).
  9. HaxLegend

    HaxLegend Rádoby autor

    @Leo. Omlouvám se, klikl jsem pod příspěvkem na "odpovědět" a automaticky mi to celý text zkopírovalo.

    V sezóně bohužel žádné recepty nemám a všechny které jsem za celou dobu měl, jsem využil a můj postup v sezóně není zatím nic moc, zatím jsem celkově získal jen okolo 26 mincí úsilí...

    Když je řeč o vícero designech, tak má desing nějaké výhody? Kromě drahokamů, zda by měl nějaký třeba extra slot pro něco...

    Vyplatí se budovat spíše HP, VP, Prevenci proti poškození, nebo je nejlepší to nějak kombinovat?

    Čemu mám věnovat pozornost jako první? Koupi slotů nebo rozšíření paluby (opevnění)?

    Dají se talentové body získat i jinak než nákupem? 75 krystalů za 1 bod se mi na mojí úrovni zdá moc...

    Všiml jsem si v obchodě veslice, vystužených žeber a dalších... Ale nikde jsem nenašel základní "level" těchto rozšíření, jak se dají získat?

    Děkuji za tvůj drahocenný čas!
     
  10. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    designy jsou jen skořápky. Vybereš si který se ti líbí a na něj pak u klenotníka nasadíš drahokamy, které potřebuješ.

    Od všeho potřebuješ aspon něco. HP je ti k ničemu když nemáš obranu a NPC tě dá na 2 rány. Důležitá je šance na zásah, dmg děl, prevence poškození/šance na vyhnutí.

    Nevím kolik máš děl, ale sloty jsou ze začátku za zlato tak apson ty by sis měl pořídit. Ceník najdeš taky v abecedním.

    Celkově pak od každýho něco koupit a zase vydělávat a zase něco koupit a vydělávat.Talenty se dají jen kupovat a pozor, každá sekce používá jiné talenty (pročti si vlákno o nich)

    Čím vyšší level rozšíření tak tím samozřejmě líp. Nyní se dá i rozšíření vyrábět. Projdi si na foru sekce k jednotlivým věcem a když nebudeš něčemu rozumět tak se ptej.
     
  11. HaxLegend

    HaxLegend Rádoby autor

    @Leo. Projel jsem si fórum, přikoupil sloty za perly a vyměnil všechny krystaly za talentové body.

    Moje další otázky jsou:
    Dají se získat krystaly i jinak než z úkolů a tržiště? Samozřejmě mimo platební oblast.

    Pečlivě jsem si prošel vše o receptech, craftingu, ale nikde jsem nenarazil na to, kde získám recepty např. na Vystužená žebra stupeň 0 a jiné...

    Z tržiště mám tucet medailonů na mapu slunečních pirátů a všiml jsem si, že vzhledem k počtu HP dávají pěkné množství perel... Na každých 800hp cca 1 perla, poškození jim dávám s ledově ohnivou municí cca 40k, takže 4-5 ran a oni mně cca 1300. Vyplatí se mi zde farma v případě že mám statisíce koulí z bonusových kódů? Z minutu sundám v průměru 3 lodě, záleží jak se mi je na mapě daří najít.

    A ještě otázka na Amaterasu (nevím jak se píše přesně, prostě ten admirál v mapě světelných pirátů). Na mapě jsem sám, tudíž mě tam nikdo "neprudí" a můžu si v klidu farmit, ale nevím jak to zvládnu, až se mi tam objeví admirál... Chtěl bych se zeptat kolik má HP a jaké orientační poškození dává (pokud víš), jestli se piráti zjevují i když je na mapě admirál a zda na mě zaútočí sám od sebe. Díky!
     
  12. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    1) Krystaly bývají někdy v NPC, truhlách, glitzech atd během akci.
    2) Některé recepty jsou v truhlách, některé najdeš v obchodě během speciálních akcí.
    3)Nedokážu ti říct jestli se ti sluneční mapa vyplatí, ale většině aspoň trošku silnějších lodí se vyplatí.
    Jednoduchý návod na zjištění výdělečnosti jakékoli akce nebo NPC je jednoduchý:

    • napiš si stav munice, kterou budeš střílet
    • potop NPC (akční NPC)
    • spočítej kolik jsi vystřelil koulí
    • zjisti si kolik ten druh munice stojí
    • propočítej kolik perel jsi v munici prostřílel
    • porovnej to se ziskem perel za dané NPC
    Takto zjistíš, jestli na NPC vyděláváš nebo proděláváš. Pokud máš hodně munice, která se běžně nepoužívá tak jj klidně vystřílej a jdeš do + určitě, ale počítej s tím, že čím výš pak půjdeš tím víc munice budeš potřebovat. Určitě zbytečně neplýtvej Světelnou (u té si časem opřídíš dodatečné poškození takže bude silnější), hořící ledovou případně některou z voodoo municí. Během každé akce je pak v trhu za rozumnou cenu k získání munice, která má v té akci bonusové poškození.

    Všechno potřebné o sluneční mapě najdeš v abecedním pod B - bojové mapy - Sluneční mapa
    Info k admirálovi myslím bohužel nemáme, ale zjistíme ho a doplníme mezi admirály.
    Když vystřelíš admirála tak do tebe nestřílí dokud nezačneš sám. HP má hodně a určitě ho sám myslím neustřílíš pokud nemáš dobrou obranu. Jakmile se objeví Amaterasu jsou na mapě ještě Sunbursti, ale jakmile je vystřílíš neměli by se objevit další dokud nebude Amaterasu potopený, ale tím si nejsem jistá, já juž na tu mapu nemám přístup takže jsem na ní x let nebyla.
     
    HaxLegend tohle ocenil(a).
  13. casper81

    casper81 Pisálek fóra

    Ahoj.. Na jakém serveru hraješ? I když máš defakto účet jak kdyby si zakládal určitě bych se podíval po cechu který by ti vyhovoval a byl by jsi tím i na půl krytý proti topení.. Co se týče perel to je horší pro malé loďky ale dají střílet chapadla (tentacel) Glitzle, svitky, plus chodit na mapu Slunce jak jsi psal a admirála střílet nemusíš on neútočí když ho nestřílís.. A myslím že se stejně ne oplatí munice vs výdělek perel.. Talenty zvol pečlivě určitě bych volil ., rychlosti střelby, střelný prach , obranu, .krystaly bych určitě využil na talenty ne na upgrade děl.. Kup dělana které máš, Kup sloty na děla a vojáka aspoň 1 ať to to trochu střílí více.. Teď bude zimní event tam by jsi něco málo mohl vylepšit protože je ti akce na celý měsíc. Jinak BP má akce slušne ale při malé loďky dělané bohužel nejsou.
     
    HaxLegend tohle ocenil(a).
  14. HaxLegend

    HaxLegend Rádoby autor

    @casper81 Ahoj, hraju na globální Evropa 6 a s cechy zkušenosti žádné nemám, ani mi dlouhou dobu nefunguje ve hře chat, ale to neřeším. Tentacely se mi střílet moc nevyplatí, radši ty sluneční piráty protože mají méně HP a dávají víc perel a z tržiště mám tucet medialonu, takže to problém není. Spíš mě děsí představa že musím sestřelit 4000 těch pirátů abych si koupil všechny sloty na děla za perly, než začnou stát koruny... Nevím jakého vojáka máš na mysli, mohl bys specifikovat? A rád bych věděl jakým způsobem získáváš krystaly, díky!
     
  15. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    Každé asi 3 měsíce je sleva na opevnění takže si na ni počkej, do té doby šetři a pak kup co je potřeba. Nemusíš jich sestřelit 4 000 protože perly seženeš i jinde. Plň úkoly (nevím kdy jsi začínal hrát, ale po změně systému úkolů je možné plnit všechny úkoly znovu. Změna proběhla před pár lety) během akcí se taky dají nastřílet slušné perly.
    Vojákem myslí Voják Commoonwealthu. Je to člen posádky a tam ho taky najdeš na foru. Přidává ti místa pro děla a další bonusy.

    Admirála amaterasu už kolega přidal mezi admirály tak se můžeš podívat na HP a odměny jaké má.
     
    HaxLegend tohle ocenil(a).
  16. *==danger==*

    *==danger==* Pilný autor

    ...napíšu to JEDNODUIŠŠE , i PRO LABILNÍÉ LIDI , JÁ NEHRAJI ZA team bp , ...pokud do hry nwechceš investovat ,, radši přestaň hrát, nebo hrej bez keců , BEZ PRACHŮ .. TO NEJDEW,: TAK SE ROZHODNI :- rvát sem prachjy - otvírej si hubu na foru , NEPLAtíš : drž hubu a hrej jak to jde
     
  17. HaxLegend

    HaxLegend Rádoby autor

    @*==danger==* Děkuji za "důležitý a VELMI UŽITEČNÝ" komentář! Hry slouží pouze pro pobavení a zabíjení nijak jinak využitelného času a v životě jsou důležitější věci do kterých investovat! A pro tvé info, hubu si tu neotvírám, jen se tu slušně ptám a komunikuji o tom, jak ve hře udělat nějaký postup, takže než sem znovu začneš psát, tak si laskavě promysli co napíšeš, jestli to sem patří a jestli to tu vůbec někoho zajímá - tedy pokud jsi na to dostatečně inteligentní, díky!
     
  18. HaxLegend

    HaxLegend Rádoby autor

    @Leo. Všiml jsem si dodaného infa, děkuji! Ten reset úkolů jsem také postřehl, když mi v odměnách některých úkolů zůstala ještě pirátská ochrana a úkoly se plnit snažím. Na vojáka se kouknu a případně koupím, jen nevím na kolik se taková investice vyplatí, když je to jen dočasné... a určitě i lodní je užitečný, včera mi padl z truhly.

    Také jsem si všiml, že se sluneční mapa každý den nejspíš resetuje, protože jsem tam sestřelil 55/200 NPC a den na to tam bylo 0/200 takže bych se Amaterasu mohl vyhnout, i když perly jsou za něj slušné...
     
  19. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    všechny Raid mapy fungují na principu sestřelit určité množství NPC aby se objevil admirál. Je to stejné jako u admirálů na moři. Mapa se neresetuje, ale byl vystřelený a potopený admirál a naskočil nový odpočet NPC do amirála. Víc info ve vláknu k té mapě.
     
  20. HaxLegend

    HaxLegend Rádoby autor

    @Leo. Aha, tudíž tam někdo byl... Každopádně jsem tedy trošku zainvestoval, koupil jsem nějaký ten balíček za 110Kč a rovnou 2x, viz odkaz - https://prnt.sc/20xc5ua
    Předpokládám, že to byla velmi výhodná koupě, je to tak?