Atlantida

Diskuze na fóru 'Časté dotazy (obecné)' zahájená uživatelem Leo., 20/9/22.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. Leo.

  Leo. Team Leader Team Seafight

  Atlantida
  Obsahové rozšíření
  Vítej na Atlantidě, místě plném dobrodružství a objevování. Ponoř se pod hladinu s novou třídou ponorek a vyzkoušej nové funkce i možnosti soubojů!
  Atlantida je dosud největší obsahové rozšíření hry Seafight. Během soubojů v hlubinách Nauticy se seznámíš s novými příšerami a NPC, odhalíš účinné taktické postupy a poznáš zajímavé postavy! Zároveň budeš mít příležitost vychutnat si vizuální i zvukové ztvárnění tohoto jedinečného světa.


  Jak se lze do Atlantidy dostat?

  Chceš-li získat přístup do Atlantidy, budeš potřebovat předmět zvaný „Poseidonovo oko“.

  143.jpg

  Ten lze získat splněním série úkolů Atlantidy, které jsme představili v rámci prvního milníku.
  Jakmile Poseidonovo oko získáš, budeš se moct do Atlantidy dostat prostřednictvím portálu, který se nachází v každém bezpečném přístavu a který tě teleportuje do tvého nového hlubinného přístavu; bezpečného přístavu v Atlantidě.

  atlantis_pre-release_gate.png

  Vezmi prosím na vědomí, že pokud jsi ve skupině, dojde při přechodu do Atlantidy k tvému vyjmutí ze skupiny. Pokud jsi ve frontě skupinové mapy, dojde k tvému vyjmutí z takové fronty.

  Kolik map je k dispozici?
  V Atlantidě najdeš 1 mapu s bezpečným přístavem a 8 nových podvodních map, z nichž některé ti budou nedostupné, dokud nedokončíš sérii úkolu a nezískáš předměty potřebné pro další pokračování.

  · Hlubinný přístav, mapa 1/1 a mapa 1/2 – 1x Poseidonovo oko
  · Mapa 2/1 a mapa 2/2 – 2x Poseidonovo oko
  · Mapa 3/1 – 3x Poseidonovo oko
  · Mapa 3/2 – 4x Poseidonovo oko
  · Mapa 4/1 – 5x Poseidonovo oko
  · Mapa 4/2 – 6x Poseidonovo oko

  Rozložení mapy si můžeš prohlédnout kliknutím na mapu světa, která zobrazuje mapy Atlantidy, když jsi v Atlantidě, a mapy povrchové, když jsi na povrchu.


  Screenshot_1.png

  Jak lze Atlantidu opustit?

  V hlubinném přístavu najdeš další portál, který tě transportuje zpět na mapu bezpečného přístavu, ze kterého tě původní portál přenesl do Atlantidy.
  Vezmi prosím na vědomí, že pokud jsi ve skupině, dojde při přechodu zpátky na povrch k tvému vyjmutí ze skupiny. Pokud jsi ve frontě skupinové mapy, dojde k tvému vyjmutí z takové fronty.


  Co je třída ponorek?

  Ponorka je jiná než tradiční lodě, na které jsme ve hře Seafight zvyklí; umožňuje přístup do hlubin Atlantidy, která se skrývá pod vlnami Nauticy.

  Screenshot_5.png

  Přednastavení ponorek lze použít pouze na mapách Atlantidy, přednastavení pro běžné lodě na těchto mapách použít nelze. Obdobně lze přednastavení lodí použít pouze na povrchových mapách a nikoliv v Atlantidě.
  Některé funkce, například přepadení, mohou být při hraní s ponorkou vypnuty. K dispozici jsou však nové funkce, které lze specificky využít právě u ponorek; jde například o utajení, sonar, prolomení a návnady.
  Jak už ti nejspíš došlo, děla by si pod hladinou nevedla zrovna ideálně, takže jsou ponorky vybaveny torpédomety a místo dělových koulí útočí pomocí torpéd! Obdobně byly lodní rozšíření, příďové figury a plachty nahrazeny ponorkovými rozšířeními, válečnými barvami a lodními šrouby. Potřebovat budeš také novou posádku, specializovanou na boj v ponorce; tvá běžná posádka z lodi by toho měla až nad hlavu!


  Jak se lze přepnout na třídu ponorek?

  Když se přesuneš na mapu Atlantidy, tvé přednastavení se automaticky změní na ponorkové, což znamená, že v oblasti, ve které se nacházíš, budeš moct použít jen odpovídající třídu.

  Obrazovka vypadá jinak; co je to za nové nástrojové lišty?

  První změnou, které si jistě všimneš, je akční panel Atlantidy. Ten obsahuje čtyři nová tlačítka, z nichž každé představuje jinou činnost: utajení, sonar, návnady a prolomení. Pod tlačítky se nacházejí atlantské strojní krystaly (o těch více později!)

  lišta s taktikou - sonar, návnada ....png

  Další významnou změnou, které si můžeš všimnout, je přidání
  torpédového pásu! Ten zobrazuje sloty, které máš odemčené pro vybavení torpédy, a umožní ti vybrat, které torpédo chceš v jakém slotu použít.

  lišta s torpédy.png
  Máte dvě možnosti střelby, ruční a automatická. Na liště nabídek jsou dvě ikony pro střelbu a zastavení střelby (stejně jako u lodě). Třetí ikona je zapnutí a vypnutí automatické střelby. Pokud je tato funkce vypnutá vystřelíte na první salvu všechna torpéda najednou a potom kdykoli zmáčknete tlačítko nebo klávesovou zkratku pro střelbu vystřelíte torpéda, která máte v tu chvíli nabitá.
  Pokud je tato funkce
  zapnutá vystřelíte na první salvu všechna torpéda a potom se automaticky vystřelí každé nabité torpédo. Tato možnost je vhodná na NPC, admirály nebo akční NPC s vysokým HP.

  Vypnuto Screenshot_1.png Zapnuto Screenshot_2.png


  Jak lze měnit ponorky?
  Pokud máš několik ponorkových designů, můžeš je měnit stejným způsobem jako v případě lodních designů; přejdi k přehledu a stiskni tlačítko „Změnit design“.

  přehled lodě.png

  Ponorky můžeš také přidávat do okna oblíbených položek, stejně jako v případě lodí – zobrazí se však pouze s aktivním přednastavením ponorky!


  Kolik můžu mít přednastavení ponorky?

  V současné době můžeš mít maximálně 5 přednastavení ponorky, která jsou viditelná pouze během pobytu v Atlantidě.

  Co jsou torpédomety a jak se jimi můžu vybavit?

  Torpédomety jsou atlantskou obdobou děl; ponorky jsou však menší, a tak jich není potřeba tolik.
  Každý torpédomet lze vybavit torpédem, což je projektil, který působí samotné poškození; všechny výhody poskytované daným torpédometem se vztahují na každé jím vypálené torpédo.
  Torpédomety do ponorky osadíš tak, že s aktivní třídou ponorek přejdeš do přehledu a následně k vybavení pro ponorku. Zde jednoduše přetáhneš torpédomet, kterým chceš ponorku vybavit.


  Jaké projektily používá torpédomet?

  Torpédomet jako projektily používá torpéda. Těch existuje několik typů s různými statistikami, z nichž většina dokáže na cíl uplatnit efekt „prolomení“!
  Torpéda se do torpédometu nabíjejí postupně, což znamená, že druhé vystřelené torpédo musí čekat na nabití déle než první, třetí déle než druhé atd.
  Před dalším výstřelem však nemusíš čekat na opětovné dobití všech torpéd. Jakékoliv již nabité torpédo můžeš kdykoliv odpálit.


  Chceš-li vybavit torpédo, jednoduše klikni na slot na torpédovém pásu a poté vyber torpédo, které chceš do daného slotu umístit. V různých slotech můžeš mít vybaveny různé typy torpéd a pořadí, v jakém se dobíjejí, můžeš určovat, pokud chceš určitá torpéda umístit do dřívějšího slotu než do pozdějšího.

  upload_2022-9-27_20-7-22.png

  Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými typy prolomení a jak je lze aplikovat?

  Prolomení jsou speciálním typem postihu, který po zásahu torpédem negativně ovlivní cíl na 10 sekund, načež je možné dané prolomení využít.
  Každé torpédo může působit rozdílný typ prolomení, a pokud již prolomení stejného typu daný cíl ovlivňuje, účinky se stohují a jejich trvání se obnovuje na 10 sekund.
  Nejvyšší počet souběžných prolomení u jakéhokoliv cíle je 7, a to bez ohledu na kombinaci typů prolomení.

  Podle ikony nad cílem můžeš snadno zjistit, jakými prolomeními je cíl ovlivněn, jak dlouhé je jejich trvání a kolik jich je celkem.

  prolomení ikona.png
  Účinky jednotlivých typů prolomení jsou následující:
  · Červené – průběžné poškození
  · Žluté – snížená šance na vyhnutí se kritickému zásahu
  · Modré – snížená rychlost
  · Oranžová – snížená obnova zásahových bodů a Voodoo bodů
  · Zelená – zvýšená doba nabíjení
  · Purpurová – snížené vyhnutí


  Jaký užitek přináší využití prolomení a jak ho provést?


  Jakmile se prolomení otevře, můžeš ho využít a zasáhnout svůj cíl dalším efektem – kombinací různých typů prolomení můžeš svůj cíl skutečně zničit!
  Pokud u cíle probíhá prolomení, můžeš stiskem tlačítka
  Využít prolomení na akčním panelu Atlantidy aplikovat další efekt. Dojde však k odebrání původního prolomení a jeho efektů.

  Efekt aplikovaný při využití prolomení závisí na typu prolomení.
  • Červená – poškození cíle
  • Žlutá – zvýšené poškození cíle
  • Modrá – znehybnění cíle
  • Oranžová – cíl nemůže získat ZB/VB
  • Zelená – ochromení cíle
  • Purpurová – aplikace průběžného poškození s ještě větším průběžným poškozením při pohybu cíle

  Měj však na paměti, že k využití prolomení musíš mít dostatek atlantských strojních krystalů a daná akce nesmí být v režimu cooldownu – proto ji používej s rozmyslem!


  Píše se tu o atlantských strojních krystalech; co to je a jak se k nim dostanu?

  Až půjde do tuhého, bude možná záhodno použít pokročilý bojový systém ponorky, k čemuž budeš potřebovat atlantské strojní krystaly (AEC). Získáš tak zásadní výhodu nad svým protivníkem!

  142.jpg


  Každá ze čtyř hlavních bojových činností v ponorce vyžaduje ke svému použití atlantské strojní krystaly, které se naštěstí samy dobíjejí (dokud jsi naživu), a to až do plného nabití.
  Krystaly AEC se zobrazují pod bojovými činnostmi a náklady AEC na jednotlivé činnosti najdeš vpravo dole u tlačítka boje.
  Množství naskladněných krystalů AEC a rychlost jejich dobíjení lze zvýšit pomocí bonusů, talentů, zvýšených palub a akčních předmětů.

  kry.png

  K čemu slouží tlačítko návnad?

  Návnada může být zásadním prvkem, s jehož pomocí se vyhneš poškození a udržíš naživu! Pokud máš dostatek atlantských strojních krystalů, získáš stiskem tlačítka návnad krátký bonus, který ti umožní vyhnout se přilétajícím torpédům!

  Na akčním panelu se nachází i tlačítko
  utajení; co se stane, když ho stisknu?


  Režim utajení ti umožní uniknout pronásledovatelům, ale stejně tak dobře poslouží při překvapivém útoku na nepřítele.
  Stiskem tlačítka utajení učiníš svou ponorku na krátkou dobu neviditelnou pro ostatní plavidla. Samozřejmě tě to bude stát nějaké krystaly AEC.
  Zahájením útoku, změnou mapy, použitím akčního předmětu nebo opětovným stiskem tlačítka utajení tento režim opustíš a tvá ponorka bude pro ostatní plavidla znovu viditelná.
  To však není vše. Pouze pokud jste aktivní když jste v utajení, získáte buff, který Vám poskytne další poškození pro Váš prví výstřel na cíl.


  Jak funguje sonar?


  Myslíš, že tě někdo sleduje? S pomocí sonaru si to můžeš potvrdit! Najdeš tak i nepřátele, kteří se ti v režimu utajení budou snažit uniknout. Díky sonaru je dokážeš odhalit!
  Stačí stisknout tlačítko sonaru (pokud máš dostatek krystalů AEC) a veškeré ponorky v režimu utajení,
  včetně té tvojí, budou všem odhaleny.
  Pokud budete mít štěstí, že chytíte hráče, který byl v utajení dostane de-buff "Tady jsi!", který sníží jeho šanci na vyhnutí se a umožní Vám způsobit mu větší poškozen po celou dobu trvání de-buffu.

  Funkce na akčním panelu se zpřístupní po dokončení určitých úkolů.


  Co jsou lodní šrouby a jak jimi mohu vybavit ponorku?

  Lodní šrouby jsou ponorkovou obdobou plachet; v současné chvíli máme tři typy lodních šroubů:

  ·
  Atlantský pohon – poskytuje rychlost
  ·
  Tichý běh – poskytuje nižší základní rychlost než Tsangra, ale zvyšuje rychlost v režimu utajení
  ·
  Voodoo pohon – poskytuje nižší základní rychlost než Tsangra, ale zvyšuje rychlost, pokud máš Voodoo body

  Vybavit jimi ponorku lze v okně přehledu na záložce Vybavení; stačí přesunout uskladněné lodní šrouby na odpovídající pozici.

  lodní šrouby info.png

  Co jsou válečné barvy a jak jimi mohu vybavit ponorku?

  Válečné barvy jsou ponorkovou obdobou příďových figur, v současné době máme čtyři typy válečných barev:

  ·
  Podmořský číhal – poskytuje dodatečné zlato a body zkušenosti
  ·
  Hromové blesky – poskytuje dodatečné poškození v režimu PvP
  ·
  Mocný mečoun – poskytuje dodatečnou rychlost v běžném stavu
  ·
  Zlatý trojzubec – poskytuje dodatečné elitní body

  Vybavit jimi ponorku lze v okně přehledu na záložce Vybavení; stačí přesunout uskladněné válečné barvy na odpovídající pozici.

  válečná barva.png

  Co jsou ponorková rozšíření a jak jimi můžu vybavit ponorku?

  Možná už tušíš: ponorková rozšíření jsou obdobou lodních rozšíření! V současné době máme šest typů ponorkových rozšíření:

  ·
  Zesílené poklopy sekcí – poskytuje dodatečné zásahové body a léčivý bonus předmětů
  ·
  Upravený konvexní trup – poskytuje dodatečné zásahové body a Voodoo body
  ·
  Přesný měřicí přístroj – poskytuje dodatečné Voodoo body
  ·
  Přídavné ventily – poskytuje dodatečnou šanci na vyhnutí se zásahu a šanci na vyhnutí se kritickému zásahu
  ·
  Navádění torpéd – poskytuje dodatečnou šanci na kritický zásah a poškození torpédem
  ·
  Doplňovací mechanismus – poskytuje dodatečné poškození harpunami a zkracuje dobíjení harpun

  Vybavit jimi ponorku lze v okně přehledu na záložce Vybavení; stačí přesunout uskladněná rozšíření na odpovídající pozici.

  rozšíření info.png

  Jak je to se společníky?

  Společníci jsou v Atlantidě nedostupní, což znamená, že během hraní v ponorce nezískáš žádné výhody svého společníka ani cvičitele.

  Proč se nemůžu nalodit na jiné ponorky nebo NPC?

  Během hraní v ponorce se není možné nalodit na plavidla soupeřů (a naopak), a proto také není možné k osazení použít jakékoliv pirátské vybavení.

  Budou v Atlantidě fungovat mé stávající talenty, zvýšené paluby, drahokamy a členové posádky?

  Během hraní v ponorce nemá většina talentů, zvýšených palub, drahokamů ani členů posádky žádný přínos, neboť poskytovali bonusy k nalodění nebo poškození děly. V důsledku toho jsme přidali nové talenty, zvýšené paluby, drahokamy a členy posádky speciálně pro třídu ponorek.
  Atlantští členové posádky podávají lepší výkon, když pracují po boku svých druhů, takže pokud pracují s konkrétním členem posádky, získáváš další výhody. To znamená, že čím víc členů posádky máš, tím větší jsou celkové výhody!

  Nezapomeň, že nové talenty znamenají i nové mistrovské talenty! Můžeš tak například vystřelit speciální torpédo, které zruší všechna prolomení ovlivňující tvůj cíl a způsobí poškození za každé odebrané prolomení!
  Možná pro tebe bude vhodnější defenzivní mistrovský talent, například sdílená bolest, která způsobí cíli škody a aktivuje prolomení, nebo záložní systémy, které nabijí všechny tvé krystaly AEC a zruší veškerý cooldown u schopností utajení, sonar a návnada!
  K dispozici je rovněž několik nových ekonomických mistrovských talentů; Šťastný výstřel vypálí torpédo, jež způsobí cíli škody a vytvoří náhodné prolomení, a zároveň ti poskytne o 200 % víc získaného zlata. Chceš šetřit torpédy? S divokou záchranou budeš mít za každé zabití, které provedeš během jejího trvání, šanci získat vystřelené torpédo zpět.


  Jaké akční předměty mohu použít?

  Máme tu několik nových akčních předmětů určených speciálně do Atlantidy;

  · Hawkins minorus – okamžitě dobije 1 atlantský strojní krystal
  · Hawkins majorus – okamžitě dobije všechny atlantské strojní krystaly
  · Černá hvězda – odebere prolomení s nejvyšším počtem stohů

  Aktivovat je můžete v liště nabídek pod ikonou modrých hvězd.

  upload_2022-9-27_20-45-37.png

  Omezili jsme taky možnosti použití některých stávajících akčních předmětů. V tomto případě bude možné použít jen několik konkrétních akčních předmětů: dárky v bonusových mapách, sněhulák, svíčka, zimní světla, rychlostní předměty (např. kámen spěchu), Behemothova opravovací hůl, amulety, požehnání, booster bodů z boje, dary, Ogounovo bojové požehnání a předmět PvE do PvP (pro PvE servery).
  V současné chvíli v Atlantidě není možné použít ochrannou auru.


  Bude k dispozici nějaká nová měna?

  32.jpg

  Ano, k dispozici bude nová měna „orichalcum“, která slouží k upgradování ponorek do stavu, kdy dokážou pokořit i ty nejsilnější protivníky!
  Měnu je možné získat jako odměnu od některých NPC a v rámci některých úkolů.


  Jak bude v rámci Atlantidy fungovat liga?

  Jakékoliv elitní body získané v Atlantidě se spolu s těmi, které získáš na povrchu, započítávají do ligového žebříčku.
   
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.