Návrhy Aktualizace trhu

Diskuze na fóru 'Uživatelský koutek' zahájená uživatelem Primangelo1, 9/2/21.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Jste pro aktualizaci trhu?

  1. ANO

    90.9%
  2. NE

    9.1%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Primangelo1

    Primangelo1 Pisálek fóra

    Dobrý den,

    měl bych tu návrh, který na první pohled asi nepřinese BP peníze od hráčů, nicméně jeho realizací by se mohla zvýšit úroveň a kvalita hry jako takové. A kdo je spíš ochoten platit za herní balíčky a předměty do hry? Spokojení hráči nebo nespokojení? Vývojáři se snaží modernizovat hru a toto je podle mého správný směr. Dost ale polemiky. Toto je věc názoru každého jednotlivce.

    Návrh je zcela prostý. Položky v tržišti jsou zde již od počátku hry samotné a až na přidání některých časem, (krystaly, Ogunův amulet, regenerační munice...) se jinak nic zásadního neměnilo. Existuje mnoho různých měn ve hře. Perly, Koruny, Yulongy, Krystaly, Safanad... pro zlato již není téměř uplatnění a funkce přepadů nemá zcela význam, když pominu úspěchy, sezonu, trofeje, nákup pirátu atd... Jde mi jen o oživení a zkrášlení hry. Již od dob, kdy bylo maximální množství děl na lodi 105 je tu možnost dražby 5000ks explozivní munice. Dnes se po mořích pohybují lodě čítající přes 600 děl a stále je tu jen k dražbě 5000ks munice. Chápu, že spousta z vás bude říkat, že explozivní munice je dnes již jedna z nejslabších a že ji nepoužívá. Fajn, přidejte do trhu během akcí další typy munic a předmětů, součástek pro výrobu... Snad by nebyl problém, k nějakým extra položkám, během akce přidat i delší čas dražby. Akce, které trvají 5 dní snad není nic co by hráče nějak převratně zvýhodňovalo. Do hry byla již přidána spousta modernizací, které zvýhodňují začátečníky, toto by nebylo nic závratného.


    Návrh na možné změny

    Jen pro příklad elitní vybavení pro piráty, elitní munice... délka aukce 1 hodina.
    součástky pro výrobu děl a rozšíření... délka aukce 12 hodin (časově omezená nabídka, během akcí)
    děla např. voodoo, devastátory, vše 0. stupeň... délka aukce 24 hodin (časově omezená nabídka, během akcí).

    Dále bych chtěl promítnout do tržiště, něco jako inflaci. Když dříve bylo cca 100 děl = 5000ks munice, dnes by to mohlo být třeba 600 děl = 30000ks k možnému dražení.

    V době modernizace hry, bych se ani nebránil tomu, aby tržiště bylo k nahlédnutí a k přihazování zabudováno na moři, klidně jako součást nákupního košíku nebo pod svým samostatným tlačítkem.
     
    monsena-Cz tohle ocenil(a).
  2. BlackOuts

    BlackOuts Vážený autor

    Podla mna zbytocny navrh.Co sa tyka drazby tak nema vyznam to davat, kedze teraz ked je municia v drazbe pocet kusov 5000 a ked mam zlato a neviem co s nim tak tam pod 200mega zlata nikdy nejdem.Uz sa mi aj par krat stalo ze na vodoo municiu som dal 600 mega a mal som malo.Tak kdo potom vydrazi ked tam bude municie 30 000 ako navrhujes. O inych akcnych predmetoch co pises ani nehovorim ,ten co by to potreboval tak to nevydrazi z dovodu ze su tu hraci ktory vozia pri sebe miliardy zlata a tovar ked tam bude tak ho vydrazia len pre to ze potrebuju minut zlato ktore nakradli.A drazit cez more je riadna blbost. ved aj bez drazby sa nakupny kosik a hlavna stranka nesynchronizuju a ked aspon 10 minut nekliknes na hlavnu stranku a ides si nieco kupit na mori tak sa ti nakupny kosik sekne a musis davat f5
     
    Naposledy upraveno: 9/2/21
  3. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    Aktualizace dražby by samozřejmě nebyla od věci, začínající hráči stále potřebují věci za perly a možnost vydražit je samozřejmě pomůže. Problém vidím v několika věcech. Vzhledem k tomu, že většina funkcí se převádí na mapu moře včetně trhů, tržnice na hlavní stránce nějak ztrácí význam. Dražba samotná by možná neměla zaniknout, ale položky jak píšeš by určitě měly být aktualizované, nebo případně úplně předělané. Časem dražby nevím jestli myslíš délku po kterou můžou hráči dražit nebo časový rámec po kterém bude dražba k dispozici. To druhé je myslím reálnější. Vzácnější položky by mohly být draženy během 1 hodiny každých 12h například.
    Další otázkou je jaké plány s tržištěm má BP při přesunu na Unity. Tenhle návrh by určitě chtělo domyslet a poslat takže za mě ano s tím, že dražba by byla v nějaké formě na moři a položky by byly aktualizované.
     
  4. Shadie

    Shadie Rádoby autor

    Ja som za, mne tento návrh tiež behal hlavou dlhšiu dobu. Ale určite by sa to muselo nejako prepracovať a domyslieť, pretože je tu obrovský rozdiel medzi hráčmi čo začínajú a dlhodobí hráči, ako bolo spomínané, ktorí nosia pri sebe miliardy. Bolo by to celé treba správne vyvážiť a to nebude jednoduché. V prvom rade musia ale dať dokopy celú hru do Unity, potom bude priestor aj na toto :) Možno také oživenie dražby by mohlo napríklad byť, že by sa predmety na dražbu čas od času menili (možno aj množstvo)
     
  5. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    je jasné, že hráč co hraje 2 týdny bude mít stěží pár tisíc perel a možná pár mega zlata. Nebylo by od věci rozdělit dražbu třeba na 3 sekce podle levelů, v každé sekci by byly předměty a jejich množství pro určité rozmezí levelů. Například 1 - 10, 11 - 30, 31 - 45 nebo podobně. Podle toho by se odvíjel i obsah sekcí. Pro vyšší levely například nemá většina posádky, bojová lod a další věci význam. V nižších sekcích mohla být munice v menším množství ve vyšších pak o 0 větším. Dalo by se s tím určitě pohrát. Pokud bude mít návrh dost hlasů předáme ucelený návrh na centrálu.
     
    monsena-Cz tohle ocenil(a).
  6. Primangelo1

    Primangelo1 Pisálek fóra

    BlackOuts - i mě se stane, že nevydražím za 300 mil. O hodinu později munici vydražím za 200 tisíc. Před 14 lety jsem vydražil elitní loď za 500 tisíc. Kamarád po mě ji nevydražil za 15 mil. Takových příběhů existuje nespočet a každý je jiný. Jde hlavně o to, že dnes, tržiště tak jak vypadá je zastaralé a za 5000 munice, kterou vystřílím do pár vteřin se ani nebudu obtěžovat přepínat na hlavní stránku a klikat do klávesnice všechny ty nuly... a je mi jedno, když mě někdo přepadne. S miliardou duté munice a stejným množstvím pirátů a jejich výstroje, je zlato absolutně nevyužitelné ve hře.

    Můj návrh 30 000 kusů, jak jsem psal, je jen nástřel, může to být více, může i méně, každopádně nějakou změnu by to chtělo. Ono když bude pak co dražit, tak lidi u sebe nebudou vozit miliardy zlata a ceny nijak extra nebudou šplhat za předpokladu, že se bude všechno dražit po hodně. Dnes máš zlato jen vedlejší produkt, když děláš opakovatelné úkoly na koruny apod. Něco málo vystřílíš a hodíš to do aukce a třeba pro 30 000 munice nebo 50 krystalů, 100 raket nebeského ohně...

    Leo. - Děkuji za podporu. Rozdělení do levelů jak uvádíš, je super doplnění, určitě může být. Menší hráči by měli na co šetřit a vydělávat. Větší se už jen zbavovali jinak zbytečného zlata za něco trochu užitečnějšího. Klidně může dojít i na obměnou předmětů pro různé kategorie. Podobně jako je nabídka v lize za ligové mince. Hlavně ať tržiště projde nějakou aktualizací.

    Délku aukce jsem nejspíš špatně popsal, představoval jsem si něco jako DarkOrbit, kde jsou myslím 3 časové kategorie, jestli víš... Počítal jsem s tím, že by BP nepřistoupilo na možnost dát hráči každou hodinu jedno akční dělo, tak jsem kalkuloval spíše s variantou každých 12 hodin. To by je nemuselo zruinovat. Jestli by se dalo přihazovat po celou dobu nebo tam byl právě jakýsi cooldown nějakých 11 hodin a 1 hodinu by se pak přihazovalo - na tom asi úplně nesejde. To ať si vybere BP co bude snáze realizovatelné.

    Existovaly by položky, které by šlo dražit neustále po hodině, ty cennější jako třeba akční dělo právě po 12 hodinách (explozivní munice, fosforová, krystaly, nebeský oheň, malé amulety... voodoo dělo 0, devastátor 0). Pak by tu byly položky které by se zpřístupňovaly o akcích a taky 1 hodina a 12 hodin kupříkladu... (akční klíče, munice lamač, velké amulety... světoborec 0, zkázonos 0 atd...).
     
  7. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    Zatím to vypadá, že návrh se líbí, ale celkově je málo hlasů, chtělo by to avizo mezi kamarády nebo na chatu. Byla by škoda aby to neprošlo jen proto, že hlasovalo málo lidí.
     
  8. BlackOuts

    BlackOuts Vážený autor

    Primangelo1 Tvoj nazor ti neberiem, ale ked spravia novy trh tak tam aj tak nedaju nic poriadne a do trhu budu davat stale len ti isty hraci ako aj teraz.Novy slaby hraci aj tak nebudu mat sancu nieco lepsie vydrazit .A ked zacnu nieco prerabat tak to dopadne ako je to teraz vsetko zle.Ved ako prehodili cierny trh z hlavnej stranky na mapu mora tak je to menej priehladne a vsetko zdlhave v porovnani zo starym trhom. To skvor keby zmenili odmeny z map 21-30 a miesto zlata tam dali perly tak by sa viriesil aspon ciastocne problem zo zbytocnym zlatom a male lode ktore jazdia na mapach 1-20 by mali vetsiu sancu v drazbe nieco vydrazit lebo vetsina hracov by nemala zlato ktore je zbytocne.Ved na tych spodnych mapach okrem sezony a battle bodov nikdo nechodi na strielanie NPC len mensie lode
     
  9. Geralt64

    Geralt64 Velvyslanec fóra

    BlackOuts troufnu si s tebou nesouhlasit, i když je to asi individuální. Ze začátku se mi černý trh na moři taky nelíbil, ale jde o zvyk. Na novém černém trhu oceňuji hlavně to, že můžeš nakoupit více položek najednou a hlavně vidíš sumu perel, korun a dalších věcí, které budeš platit. To ve starém trhu nebylo a spoustě hráčů se stalo, že koupili něco co nechtěli nebo jiné množství. Sám jsem se několikrát obracel na podporu, jestli by nemohli nějaký nákup stornovat, když jsem se spletl. U trhu na moři se mi to ještě nestalo.
    Co se týká aktualizace trhu, tak určitě souhlas, ale s nějakým rozdělením podle levelů, jak psala Leo, aby i menší lodě měli šanci. Opravdu v dnešní době dražit 5000 munice je celkem k ničemu, to není ani na 10 ran :)
    Některé položky by tam snad už ani nemuseli být. Napadá mě třeba regenerační munice. Ta už se dnes skoro nepoužívá a myslím že když ne všichni, tak většina hráčů jí má miliony z kotle. Buď ji odstranit z trhu nebo z kotle.
     
  10. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    v týmu BP padl návrh na vylepšení úkolů sezóny a jedním z možných úkolů bylo i regenerace, takže je možné, že se ještě rege do hry vrátí :D. Jestli to ale zavedou samozřejmě nevím. Tržnici jako takovou bych asi zrušila úplně včetně možnosti buď dražit nebo rovnou koupit. Na moře bych přesunula jen dražbu položek. Začínající hráč teď do startu dostane slušnou výbavu, z úkolů a PZ má děla a členy posádky, takže položky v tržnici (kup teď) jsou podle mě už úplně zbytečné. Spíš promyslet systém dražby a položky pro jednotlivé sekce levelů. Udělejte anketě dostatečnou reklamu aby bylo dost hlasů, shodněte se na stylu dražby a kdo se bude nudit může zkusit dát dohromady nějaké návrhy předmětů pro jednotlivé sekce. Já to pak ucelím, přeložím a pošlu na centrálu. Myslím, že návrh je to dobrý a měl by budoucnost. Spoustu našich návrhů už do hry zavedli. Ve vláknu Zamknuté návrhy odeslané/neodeslané jsem ke každému návrhu, který byl zavedený do hry připsala zelenou poznámku. Docela dost věcí už do hry zavedli. Bohužel ne všechno dost rychle, ale zase musíme myslet na to, že hra a její vylepšování se plánuje měsíce a i roky dopředu a ne všechny naše návrhy se jim hodí do plánu, takže se může stát, že skvělý návrh se zavede třeba až za rok.
     
  11. Primangelo1

    Primangelo1 Pisálek fóra

    Zdravím, pozoruji, že hlasů je již dost. Mám to tedy celé nějak shrnout a hodit to sem uceleně?
     
  12. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    anketu necháme ještě chvíli otevřenou, ale klidně už můžeš udělat nějaký ucelený návrh.
     
  13. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    Anketu budu brzy zavírat a odesílat, máš nějaký rozpis nebo mám něco zpískat sama?
     
  14. Primangelo1

    Primangelo1 Pisálek fóra

    Ještě jsem si na to neudělal čas, možná dnes večer, ale když by ses toho chtěla ujmout, zlobit se nebudu :)
     
  15. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    Dražbu rozdělit do 3 základních sekcí podle levelu a v každé sekci 2 podsekce s běžnými předměty a vzácnými předměty.

    Předměty v jednotlivých sekcích

    --------------------------------------------------------------------------------------
    Sekce I - level 1 - 15

    Dražba každou hodinu:
    • Bojová loď (1 ks)
    • Opravář 3 stupně (1 ks)
    • Krystaly (10 ks)
    • Železné harpuny (50 ks)
    • Výbušné munice (10 000 ks)
    • Voodoo munice (10 000 ks)
    • Klíč od truhly (5 ks)
    • Velitel 1. stupně - Přepadový důstojník (1 ks)
    • Zkušený pirát (50 ks)
    • Kroužková košile (50 ks)
    • Sekera (50 ks)
    • Pistole s křesadlovým zámkem (50 ks)
    • Bermudská plachta (1 ks)
    • Příďová postava Rán (1ks)
    • Tvrzené trámy (1 ks)
    • Medailon světla (1 ks)
    • Amulet ogoun (5 ks)
    • Tritonovo pořehnání (5 ks)
    • Světlo z tortugy (1 ks)
    • Léčivé dělo (1 ks)
    • Regenerační munice (10 000 ks)
    Dražba každých 8 hodin (3x za den):
    • Bratři ve zbrani (1 ks)
    • Kámen spěchu (1 ks)
    • Pohotovostní opravy (1 ks)
    • Teleport (1 ks)
    • Dělo Ohnivá bouře lv 0 (1 ks)
    • Královský měšec s kořistí (1 ks)
    • Kořist cvičitele (1 ks)
    • Mojo paluba (1 den)
    • Opravář plachet (1 den)
    • Voodoo kněz lv 2 (1 ks)
    • Kouřová bomba (10 ks)
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Sekce II - level 16 - 30

    Dražba každou hodinu:
    • Opravář 4 st (1 ks)
    • Velitel 2. stupně - Přepadový důstojník (1 ks)
    • Krystaly (25 ks)
    • Ocelové harpuny (50 ks)
    • Klíč od truhly (10 ks)
    • Výbušná munice (20 000 ks)
    • Fosforová munice (20 000 ks)
    • Voodoo munice (20 000 ks)
    • Zkušený pirát (75 ks)
    • Kroužková košile (75 ks)
    • Sekera (75 ks)
    • Pistole s křesadlovým zámkem (75 ks)
    • Behemothův medailón (1 ks)
    • Lví srdce (1 ks)
    • Amulet Agwe (10 ks)
    • Tritonovo požehnání (10 ks)
    • Omámení krví (5 ks)
    • Ztracená láska (3 ks)
    • Světlo z tortugy (3 ks)
    • Bermudská plachta (1 ks)
    • Léčivé dělo (2 ks)
    • Regenerační munice (20 000 ks)
    Dražba každých 8 hodin (3x za den):
    • Voodoo kněz lv 3 (1 ks)
    • Císařský měšec s kořistí (1 ks)
    • Kořist pána šelem (1 ks)
    • Bratři ve zbrani (5 ks)
    • Dračí oheň (5 ks)
    • Kámen spěchu (5 ks)
    • Kouřová bomba (15 ks)
    • Nezastavitelnost (5 ks)
    • Teleport (3 ks)
    • Naváděcí mina (1 ks)
    • Pohotovostní opravy (5 ks)
    • dělo Zkázonos lv 0 (1 ks)
    • Mojo paluba (2 dny)
    • Opravář plachet (2 dny)
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Sekce III - level 31 - 45

    Dražba každou hodinu:
    • Opravář 5 st (1 den)
    • Krystaly (25 ks)
    • Damascenská harpuna (25 ks)
    • Klíč od truhly (15 ks)
    • Výbušná munice (30 000 ks)
    • Fosforová munice (30 000 ks)
    • Světelná munice (30 000 ks)
    • Voodoo munice (30 000 ks)
    • Zkušený pirát (100 ks)
    • Kroužková košile (100 ks)
    • Sekera (100 ks)
    • Pistole s křesadlovým zámkem (100 ks)
    • Amulet Legba (10 ks)
    • Tritonova laskavost (10 ks)
    • Světlo z tortugy (5 ks)
    • Léčivé dělo (3 ks)
    • Regenerační munice (30 000 ks)
    • Omámení krví (5 ks)
    • Ztracená láska (5 ks)
    • Behemothův medailon (1 ks)
    • Lví srdce (1 ks)
    Dražba každých 8 hodin (3x za den):
    • Božský měšec s kořistí (1 ks)
    • Kořist astrálního povědomí (1 ks)
    • Voodoo kněz lv 4 (1 den)
    • Dračí oheň lv 2 (5 ks)
    • Kámen bouří (5 ks)
    • Teleport (5 ks)
    • Kouřová bomba (20 ks)
    • Krev národa Inya (5 ks)
    • Naváděcí mina (3 ks)
    • Voodoo bomba (3 ks)
    • Pohotovostní opravy (10 ks)
    • Společník milosrdenství (1 ks)
    • Tyčinka Či - Či (1 ks)
    • dělo Zkázonos lv 2 (1 ks)
    • Mojo paluba (3 dny)
    Může být?
     
    juraj888 a Groot tohle ocenili.
  16. Primangelo1

    Primangelo1 Pisálek fóra

    Asi by to takto mohlo vypadat, něco mi přijde na poměry BP možná až moc štědré, každopádně finální obsah by si už upravili nejspíš podle sebe. Hlavní je pořád ta myšlenka přesunout trh na moře a aktualizovat nabídku.
    Jedinou výtku bych měl k munici. 10000 ks možná tak pro sekci I. V ostatních bych dal něco mezi 20000 a 30000. Nemusí ani jít o tu ledovou nebo voodoo erupci, klidně ať zůstane explozivka a přidají světelnou, zesílenou, protipancéřovou a klidně další, které by nepovažovali za až tak cenné. Ledová, krakení, Lamač, erupce atd... dávat třeba jen při MHH a akcích.

    Jinak super práce, děkuju že si to nakonec dotáhla do konce.
     
  17. BlackOuts

    BlackOuts Vážený autor

    Mna len zaujima preco silou mocou chcete vsetko davat na mapu mora.Na hlavnej stranke je to stale rychlejsia volba. Sekce 3-Kdo potrebuje na lvl31-45 drazit opravara 5stupna a dalsie blbosti.Ved kazdy na tom LVLma takych blbosti do konca hry
     
    Naposledy upraveno: 19/2/21
  18. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    Může to klidně zůstat na hlavní stránce, ale samo BP se snaží co nejvíce funkcí převést na moře.
     
  19. BlackOuts

    BlackOuts Vážený autor

    Potom ta hra aj tak vyzera.Na mape mora sa doteraz neda kupit vodo municia
     
  20. Leo.

    Leo. Team Leader Team Seafight

    Munici jsem upravila. Může se stát, že návrh neprojde vůbec nebo až třeba za rok v nějaké jiné formě. Předměty jsem se snažila dávat tak aby BP nezkrachovalo, ale přitom aby to dražbu oživilo a znovu přitáhlo hráče, ale to samozřejmě neznamená, že projde 30 000 munice nebo dělo a podobně. Uvidíme. Přeložím to a pošlu.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.